Strihy a veľkosti

Strih

Správny strih je úplne zásadný. Pokiaľ nosíš nepremokavú bundu pre letný horský beh, požiadavky na strih sú úplne odlišné ako pri výbere bundy pre zimné horolezectvo. Pri výbere je potrebné zvážiť nielen tvar tvojej postavy, ale aj zamýšľané použitie a to, aké vrstvy plánuješ nosiť pod bundou.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je HamishFrost_2021_0101_Tupilak_Jacket-Small.jpg.

Pri výbere správneho strihu a veľkosti je dobré sa uistiť, či môžeš pohodlne zdvihnúť ruky nad hlavu bez toho, aby sa ti bunda vyhrnula až nad brucho, či sú manžety rukávov dostatočne dlhé, aby ti zakryli aj zápästie a zabránili tak prenikaniu vody do rukávov, a či ti kapucňa dobre sedí a umožňuje dobré priestorové videnie bez toho, aby ťa obmedzovala v pohybe.

Nepremokavé bundy Mountain Equipment sú vyrábané v troch rôznych strihoch.

Active Fit – jedná sa o najužší strih, vhodný na aktivity, kde máš pod nepremokavou bundou len minimum vrstiev a kde vykonávaš aktívny pohyb a nechceš, aby ti vadil akýkoľvek prebytočný materiál.

Alpine Fit – zlatá stredná cesta, strih vhodný pre široké spektrum horských aktivít. Dostatočne pohodlný na to, aby pod neho bolo možné obliecť aj teplý fleece, ľahkú alebo aj stredne teplú zatepľovačku.

Mountain Fit – Najpriestrannejší strih, vhodný pre lyžiarsku alebo expedičnú bundu, kde chceš mať na sebe veľa vrstiev alebo chceš pod nepremokavú bundu obliecť aj hrubú expedičnú páperku.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Fast-Light1-1024x683.jpg.

Veľkosti

V anglosaskom svete sa stretnete s tým, že pánske veľkosti oblečenia sa uvádzajú v stupnici XS–XXL a dámske majú číselnú stupnicu 8–18. „ME“ je britská firma a tak to platí aj pri tejto značke. Aby ste sa v tom vyznali, predkladáme vám zrozumiteľnú tabuľku.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je velikosti-down-ME-1024x1022.jpg.