Dôležitosť karimatky

Matrac alebo karimatka a spací vak tvoria systém. Jedno bez druhého sa nezaobíde. Kvalita oboch je predpokladom dobrého spánku. Tepelná vodivosť zeme je 60-krát vyššia ako tepelná vodivosť vzduchu a na ľade je dokonca 90-krát vyššia. Základnou funkciou karimatky je vytvoriť izolačnú bariéru medzi povrchom a spacákom. Ak máš matrac, ktorý izoluje viac, ako je v daných podmienkach potrebné, vystačíš si aj s menej teplým spacákom.

Nová metóda testovania karimatiek

Od roku 2018 existuje jednotný univerzálny test ASTM F3340 a naše matrace sú testované podľa tohto testu. Meria sa níj tepelný odpor karimatky. Odpor sa označuje ako “R” a čím vyššia je jeho hodnota, tým lepšie matrac izoluje.

Výborný spacák funguje optimálne len s výbornou karimatkou

Nafukovacie karimatky Mountain Equipment Aerostat vyrábame v dvoch verziách. S vrstvou pridanej syntetickej izolácie Polarloft (verzia Aerostat Synthetic, R=4) alebo s obsahom páperia (verzia Aerostat Down, R=5). Ich hrúbka 7 cm zaručuje dostatočné pohodlie aj pri ležaní na nerovnom, hrboľatom povrchu.

Rôzne veľkosti a šírky karimatky Aerostat

Máme pre teba osvedčené tipy na matrace Mountain Equipment Aerostat – pohodlné, vysoko odolné proti oderu a hlavne výborne izolujúce. Vyrábajú sa v troch dĺžkach: short – regular – long (170 – 185 – 200 cm) a okrem štandardnej šírky 54 cm aj v širšej 60 cm “wide” verzii.

Aerostat Synthetic 7.0

Matrac s hrúbkou 7 cm pod spacím vakom sľubuje maximálne pohodlie a, samozrejme, vynikajúcu izoláciu chladu od zeme. K tomu prispieva aj izolačná vrstva POLARLOFT® laminovaná na pozdĺžnych komorách, ktorá zabraňuje cirkulácii vzduchu (zhoršeniu izolačnej funkcie). Pohodlie používateľa zabezpečuje obal Windsock™, ktorý slúži aj ako nafukovací vak. Jednoduché nafúknutie a rýchle vypúšťanie vzduchu vďaka dvoj-cestnému ventilu.

Aerostat Down 7.0

Nafukovací matrac do extrémnych mrazov so 180 g peria, ktoré zvyšuje jeho izolačné schopnosti. Namiesto syntetických materiálov zabraňuje cirkulácii vzduchu (zhoršenie izolačnej funkcie) perie. Pohodlné ležanie zaručuje hrúbka 7 cm. Pohodlie používateľa zabezpečuje obal Windsock™, ktorý slúži aj ako nafukovací vak. Jednoduché nafúknutie a rýchle vypúšťanie vzduchu vďaka dvoj-cestnému ventilu.