Nech už se vydáš kamkoľvek,

vždy je nutné mať vybavenie, na ktoré sa môžeš spoľahnúť. Pri páperovom spacáku to platí dvojnásobne a môže to byť aj otázkou prežitia. Ako ale správne vybrať?
Vybrať vhodný spacák

Perie alebo syntetika?

Postavili sme pyramídy, rozbili sme atóm, boli sme na Mesiaci, dosiahli sme ohromný technologický pokrok a napriek tomu obyčajný chumáč peria aj naďalej zostáva tým najlepším izolačným materiálom.
Viac o perí

30 dní na výmenu za teplejší spacák

Zjednodušili sme orientáciu v teplotných limitoch a každému spacáku sme pridali hodnotu Good Night Sleep Guarantee (Garancia Dobrého Spánku), pri ktorej garantujeme dobrý spánok pri uvedenej teplote. Pri nespokojnosti máš možnosť výmeny za teplejší.
Zistiť viac

60 rokov skúseností a technologického pokroku

Každá rada spacákov, každý model, tvar komôr aj každý gram peria má svoj presný účel. Vytvárame spacáky do najnáročnejších podmienok na Zemi, kde chyba môže stáť ľudský život. Nezáleží, či chceš spacák do kempu alebo na zimnú expedíciu. Vždy sa môžeš spoľahnúť, že od nás dostávaš to najlepšie.

Ako si ustelieš, tak spíš

Spacáky Mountain Equipment sprevádzajú dobrodruhov už 60 rokov. Boli s nimi snáď v každom kúsku Zeme, kde je možné očakávať extrémne podmienky. Ako si ustlať a spať pohodlne napríklad uprostred steny? Prečítaj si tipy od našich ambasádorov a priprav sa na to svoje dobrodružstvo.
Tipy na bivaky v stene

Všetko o spacákoch Mountain Equipment

Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že spací vak je jednoduchý produkt, opak je pravdou. Tých technických detailov, ktoré rozhodujú o jeho kvalite a ktoré sú také dôležité pre správny výber, je naozaj veľa. My sme ich pre teba spísali a roztriedili do jednotlivých tém.

Strihy a rozmery

Letné kempovanie, bivakovanie v Alpách alebo expedícia v Himalájach. Každá aktivita má svoje špecifiká a to platí aj pre tvar a vnútorné rozmery spacáku. Máme aj spacáky pre ľudí, ktorí vyžadujú viac miesta a pohyblivosti pri spaní. Zisti viac o strihu spacáku, pretože aj tento zdanlivo nepodstatný parameter môže byť pre tvoj výber dôležitý.

Všetko o strihu a rozmeroch spacákov

30 dní na výmenu

Pri každom spacáku narazíš na tri teplotné hodnoty, ktoré vymedzujú použitie spacáku. Zisťujú sa ale laboratórne, a tak nemôžu zahrnúť radu faktorov skutočného prostredia, ktoré ovplyvňujú spánok vonku. Pridali sme štvrtý parameter, Garancia dobrého spánku (GNS), ktorá odráža reálne podmienky a komfort spánku. Pokiaľ vám nebude teplo, do 30-tich dní vám spacák vymeníme za teplejší.

Viac o garancii dobrého spánku

Záruka 10 rokov

Bez ohľadu na to, či ideš k do Tatier, do Chamonix alebo na osemtisícovku, tak sa na svoje vybavenie musíš spoľahnúť. Svojim výrobkom dôveruje aj Mountain Equipment a za svoje produkty sa nebojí postaviť. Na základe viac ako 60 rokov skúseností a testovania ponúka Mountain Equipment 10 rokov záruku na výrobné vady spacáku.

Viac o záruke a garanciách

Pozáručný servis

Roztrhnutý spacák nie je nič príjemné, ale ani nič neriešiteľné. Naše profesionálne servisné stredisko je vybavené všetkými komponentmi i materiálmi, aby tvojmu spacáku dalo ďalší život. Stačí nám zaslať spacák, a o zvyšok sa postaráme. Je to skutočne jednoduché.

Nechať opraviť spacák

Eticky získavané perie

Všetko perie použité v našich produktoch pochádza z kontrolovaných a známych zdrojov. Každý výrobok má unikátny kód, podľa ktorého je možné dohľadať pôvod peria a jeho parametre. Platí úmera, že čím má vták lepší život, tým má kvalitnejšie perie. Vo výrobkoch Mountain Equipment je perie vždy iba vedľajším produktom chovov na mäso alebo vajcia.

O známke DOWN CODEXⓇ

Ako sa starať o spacák

Naučíme ťa, ako spacák skladovať, ako sa k nemu správať na cestách a ako ho vyprať. Starostlivosť o spacák je dôležitá, ak chceš, aby ti vydržal dlhé roky.

Tipy na starostlivosť o spacák

Dôležitosť karimatky

Kvalitná a dobre izolujúca karimatka je základom pre komfortný spánok a plnohodnotnú regeneráciu. Karimatka izoluje chlad od zeme a platí, že ani ten najlepší spacák nezaručí kvalitný spánok bez dobre izolujúcej karimatky.
Všetko o karimatkách Mountain Equipment