Všade kam sa vyberieš,

vždy potrebuješ vybavenie, na ktoré sa môžeš spoľahnúť. U páperového spacáku to platí dvojnásobne a dokonca to môže byť aj otázkou prežitia. Ako ale správne vybrať?
Vybrať vhodný spacák

Perie alebo syntetika?

Postavili sme pyramídy, rozbili sme atóm, boli sme na Mesiaci, dosiahli sme obrovský technologický pokrok, a napriek tomu je obyčajný chumáč peria stále tým najlepším izolačným materiálom.
Viac o perí

30 dní na výmenu za teplejší spacák

Zjednodušili sme orientáciu v teplotných limitoch a ku každému spacáku sme pridali hodnotu Good Night Sleep Guarantee (Garancia dobrého spánku), ktorá zaručuje dobrý spánok pri uvedenej teplote. Ak nie si spokojný, máš možnosť vymeniť ho za teplejší.
Zisti viac

60 rokov skúseností a technologického pokroku

Každá rada spacákov, každý model, každý tvar komory a každý gram páperia má svoj presný účel. Vytvárame spacáky do najťažších podmienok na Zemi, kde chyba môže stáť ľudský život. Nezáleží na tom, či chceš spacák na kempovanie alebo na zimnú expedíciu. Vždy sa môžeš spoľahnúť, že od nás dostávaš to najlepšie.

Spací pytel Mountain Equipment

Ako si ustelieš, tak spíš

Spacáky Mountain Equipment sprevádzajú dobrodruhov už 60 rokov. Boli s nimi snáď v každej časti Zeme, kde sa dajú očakávať extrémne podmienky. Ako si ustlať a pohodlne spať uprostred steny? Prečítaj si tipy našich ambasádorov a priprav sa na to svoje dobrodružstvo.
Tipy na bivaky v stene

Všetko o spacákoch Mountain Equipment

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že spacák je jednoduchý výrobok, opak je pravdou. Existuje mnoho technických detailov, ktoré určujú jeho kvalitu a sú veľmi dôležité pre správny výber, a my sme ich pre teba popísali a roztriedili do jednotlivých tém.

Strihy a rozmery

Letné kempovanie, bivakovanie v Alpách alebo expedície v Himalájach. Každá aktivita má svoje špecifiká a to platí aj pre tvar a vnútorné rozmery spacáku. Máme aj spacáky pre ľudí, ktorí potrebujú viac priestoru a mobility pri spaní. Zisti viac o strihu spacáku, pretože aj tento zdanlivo nedôležitý parameter môže byť dôležitý pre tvoj výber.

Všetko o strihu a rozmeroch spacákov

30 dní na výmenu

Pri každom spacáku sa stretneš s tromi teplotnými hodnotami, ktoré definujú jeho použitie. Tieto hodnoty sa však určujú v laboratóriu, a preto nemôžu zahŕňať mnoho faktorov skutočného prostredia, ktoré ovplyvňujú spanie vonku. Pridali sme štvrtý parameter, garanciu dobrého spánku (GNS), ktorá odráža reálne podmienky a komfort spánku. Ak ti bude zima, do 30 dní ti spacák vymeníme za teplejší.

Viac o garancii dobrého spanku

Záruka 10 rokov

Či už sa chystáš do Tatier, Chamonix alebo na osemtisícovku, musíš sa na svoje vybavenie spoľahnúť. Spoločnosť Mountain Equipment svojim výrobkom dôveruje a nebojí sa za ne postaviť. Na základe viac ako 60 rokov skúseností a testovania poskytuje spoločnosť Mountain Equipment 10-ročnú záruku na výrobné vady spacieho vaku.

Viac o záruke a garanciách

Pozáručný servis

Roztrhnutý spacák nie je nič príjemné, ale ani neriešiteľné. Naše profesionálne servisné stredisko je vybavené všetkými komponentmi a materiálmi, ktoré tvojmu spacáku dodajú ďalší život. Stačí nám spacák poslať a my sa postaráme o zvyšok. Je to naozaj jednoduché.

Nechať opraviť spacák

Eticky získané perie

Všetko perie použité v našich produktoch pochádza z kontrolovaných a známych zdrojov. Každý výrobok má unikátny kód, ktorý umožňuje zistiť pôvod peria a jeho parametre. Platí zásada, že čím dlhší je život vtáka, tým kvalitnejšie je jeho perie. Vo výrobkoch Mountain Equipment je perie vždy vedľajším produktom chovu na mäso alebo vajcia.

O známke DOWN CODEX

Ako sa starať o spacák

Naučíme ťa, ako spacák skladovať, ako s ním zaobchádzať na cestách a ako ho prať. Ak chceš, aby ti spacák vydržal dlhé roky, je dôležité sa oň starať.

Tipy na starostlivosť o spacák