Balenie a skladovanie páperovej bundy

Rovnako ako u páperových spacákov sa pri starostlivosti o páperky pohybujeme v dvoch svetoch. Počas akcie máme zbalenú páperku do čo najmenšieho balíčka. Nesieme ju v batohu a väčšinou ju obliekame až sa zastavíme. Na konci dňa alebo napríklad na štande pri lezení spolulezca. Keď sa vrátime domov je potrebné nechať páperku zregenerovať a vyslobodiť zo stlačeného stavu.

Zbalenie do vrecka alebo vrecúška

Najľahšie páperky sú tak malé, že sa dajú zbaliť do vlastného vrecka, ktoré na to má prispôsobený zips a pútko, za ktoré sa dá po zbalení bunda zavesiť do karabíny a pripnúť na sedák alebo batoh. Zaberie málo miesta a je ľahká.

Objemnejšie bundy Mountain Equipment sa dodávajú s vrecúškom, do ktorého napcháte bundu tak, ako ste na to zvyknutí pri spacáku.

Skladovanie cez leto

Páperka cez leto väčšinou čaká v skrini. Zavesiť ju na ramienko do skrine je ideálne. Rozhodne ju po poslednej zimnej akcii nezabudnite rozbaliť z komprimovaného stavu. Perie zregeneruje, naberie vzduch. Po polroku pokoja je potom perie pružné a po vybalení z vrecka rýchlo vyplní priestor v komorách.