Všetko o spacích vakoch

Encyklopédia spacákov tu na jednom mieste. Vyber si tému, ktorá ťa zaujíma, a ponor sa do článkov, ktoré vysvetľujú všetko zaujímavé zo zákulisia vývoja páperových spacákov.

Ďalšie zaujímavé články

Nové širšie strihy a lepšie perie v spacákoch Mountain Equipment na rok 2022

Hoci britská značka Mountain Equipment hrá medzi výrobcami páperových spacákov prvé husle, nespí na vavrínoch. Neustále spacáky zlepšuje a rozširuje svoj už osvedčený sortiment. Zásadný je vznik novej rady Grand Tourer a ľahkého spacáku Transalp, ako aj niekoľko pozitívnych zmien v ďalších radách…

Číst celý článek

Milada Izakovičová: Firelite, moja voľba na extrémny bikepacking

Expedičná cyklistika ako hobby a spôsob trávenia voľného času je v mojom živote veľmi dôležitá. Investícia do ultraľahkej výbavy pre mňa znamenala veľký rozdiel, lebo som sa mohla zbaviť kovových nosičov s objemnými brašňami a prejsť na efektívnejší spôsob cykloturistiky, tzv. bikepacking.

Číst celý článek

Peter Hámor: moja osvedčená trojica spacákov

Žijeme v dobe supertechnológií a materiály o ktorých sa nám pred pár rokmi ani nesnívalo, sú dnes úplne bežné aj pri výrobe horolezeckého výstroja. Laná, sedačky, cepíny, topánky, batohy, mačky…

Číst celý článek

Spacáky rady Extreme Alpine, voľba číslo jeden u špičkových alpinistov

Dobrý spánok a regenerácia počas noci sú kľúčom k úspechu v alpinizme a vysokohorskom lezení. Nie je nič horšie, ako preklepať mrazivú noc v bivaku v stene a na druhý deň liezť na hranici svojich možností. A to nielen jednu noc.

Číst celý článek

Miška Izakovičová: 15 rokov skúseností so spacákmi Mountain Equipment

Odkedy leziem, tak som pravdepodobne strávila viac nocí v spacáku, ako pod perinou v posteli. Preto je pre mňa nesmierne dôležité, aby bol spacák komfortný, spoľahlivý a odolný.

Číst celý článek

Co je to hydrofobní peří a proč ho nepoužíváme

Nedávné diskusní vlákno na webu UKClimbing.com se zabývalo otázkou, proč ve společnosti Mountain Equipment nepoužíváme ve spacácích hydrofobní peří. Je to dobrá otázka, na kterou jsme museli odpovědět. Přečtěte si, jaký je náš pohled na používání hydrofobního peří jak v oblečení, tak ve spacácích.

Číst celý článek

Vysvětlení teplotního hodnocení spacáků

Vybíráte spacák a nerozumíte teplotnímu hodnocení komfort, limit, extrém? V tomto článku dopodrobna vysvětlujeme, co hodnoty znamenají, kde je jejich původ a jak se v tom všem orientovat.

Číst celý článek

Nejlepší tipy pro bivakování ve stěně

Než se vydáš na další horské dobrodružství, přečti si několik tipů na bivaky od známých horolezců – Toma Livingstona a Uisdeana Hawthorna. Mohou ti pomoci k vytvoření noční pohody.

Číst celý článek

1000 mil a hotel Mountain Equipment

Britská značka Mountain Equipment je proslulá špičkovým vybavením, které bylo mockrát prověřeno v extrémních podmínkách. V našich krajích je složité extrémní prostředí vytvořit. Přesto to jde. Vytrvalostní závod 1000 Miles totiž není pro žádné bábovky.

Číst celý článek