Materiály

Nepremokavá bunda je spoľahlivou ochranou pred tým najhorším počasím, aké si dokážeš predstaviť. Nepromokavé bundy od Mountain Equipment, vyrobené z materiálov GORE-TEX a DRILITE®, ťa udržia v suchu a pohodlí bez ohľadu na to, kde sa nachádzaš.

GORE-TEX

GORE-TEX je poprednou svetovou technológiou vodeodolných tkanín. Mountain Equipment je jedným z najbližších výskumných a vývojových partnerov spoločnosti Gore. Odevy s technológiou GORE-TEX sú trvalo vodeodolné a vetruodolné a s optimalizovanou priedušnosťou. Sú to spoľahlivé produkty, ktoré zaisťujú maximálnu ochranu a pohodlie pre nositeľa.

GORE-TEX nie je iba vysokoúčinný produkt, ale má tiež jednu z najlepších záruk v odvetví, a to vo svojej záruke “Guaranteed to keep you dry” (“Zaručene vás udrží v suchu”). To znamená, že na tkaniny GORE-TEX sa dá spoľahnúť, nech už je počasie akokoľvek nepriaznivé.

MembránMembrána GORE-TEX existuje v mnohých rôznych verziách a každá verzia je dostupná v rôznych tkaninách, s rôznou odolnosťou tkaniny, charakterizovanou jednotkou DENIER (napr. 40D, 80D).

  • Produkty od firmy GORE-TEX sú spoľahlivo nepremokavé, vetruodolné a vysoko priedušné.
  • Pre maximálnu ochranu a pohodlie užívateľa.
  • “Guaranteed to Keep You Dry” 

GORE-TEX Pro

GORE-TEX Pro je trojvrstvový materiál s membránu porézneho typu, ktorý je kompletne odolný voči vode. Jedná sa o laminátovú konštrukciu s membránou GORE-TEX Pro, vloženú medzi lícovú tkaninu a vnútornú podšívku. 

Voľba lícovej tkaniny a podšívky závisí od každej značky outdoorového oblečenia. Okrem toho si značky môžu vybrať z troch verzií membrány Pro, v závislosti od toho, či chcú maximalizovať priedušnosť, odolnosť alebo elasticitu.

Mountain Equipment používá Gore-tex Pro výhradne pre svoje špičkové modely, ktoré sú špecificky navrhnuté na zimné lezenie, alpinizmus a extrémne lyžovanie. Pri týchto aktivitách sú najdôležitejšími vlastnosťami vysoká odolnosť a priedušnosť. Práve z toho dôvodu je u všetkých GORE-TEX Pro búnd od Mountain Equipment použitá najpriedušnejšia verzia membrány s rôznou pevnosťou vlákien. Táto verzia ponúka najlepšiu kombináciu nepremokavosti, odolnosti, priedušnosti a nízkej hmotnosti, ktoré sú nevyhnutné najmä pre extrémne aktivity v zimných horách.

Bundy z materiálu GORE-TEX Pro

Tupilak Men’s Jacket, Tupilak Women’s Jacket, Changabang Jacket, Lhotse Men’s Jacket, Manaslu Women’s Jacket.

GORE-TEX

GORE-TEX je trojvrstvový materiál, existujúci z vrchnej tkaniny, membrány porézneho typu a podšívky, na základe čoho je určený na dlhodobé použitie v nepriaznivom počasí. GORE-TEX je originálna textilná technológia firmy Gore, osvedčená desaťročiami, poskytuje odolnú vodeodolnú ochranu s vynikajúcou priedušnosťou.

Bundy z materiálu GORE-TEX

Rupal Men’s Jacket, Rupal Women’s Jacket, Saltoro Men’s Jacket, Saltoro Women’s Jacket.

GORE-TEX ePE

GORE-TEX ePE je nová membrána od firmy GORE-TEX. Jedná sa o membránu z expandovaného polyetylénu, ktorá neobsahuje FC, vďaka čomu má výrazne menšiu uhlíkovú stopu ako predchádzajúce membrány od GORE-TEX.

Táto ekologická membrána ale naďalej zostáva spoľahlivo nepremokavá, vetruodolná a ochranná. Navyše má aj dlhú životnosť, čo posúva pomer výkonnosti a udržateľnosti ešte ďalej ako kedykoľvek predtým.

Bundy z materiálu GORE-TEX ePE

Makalu Men’s Jacket, Makalu Women’s Jacket.

GORE-TEX PACLITE®

Pri materiáli GORE-TEX PACLITE® je membrána nalaminovaná na lícovú tkaninu. Vnútorná strana materiálu je potiahnutá špeciálnou ochrannou vrstvou, ktorá obsahuje olejofóbne látky a karbónové vlákna, vďaka čomu nie je potrebná podšívka a celý materiál je tak výrazne ľahší a veľmi dobre zbaliteľný.

Použitá GORE-TEX membrána je porézneho typu. Vďaka tomu je materiál vysoko priedušný a zároveň nepremokavý.

Bundy z materiálu GORE-TEX PACLITE®

Saltoro Men’s Jacket, Saltoro Women’s Jacket.

GORE-TEX Active

GORE-TEX Active je materiál špeciálne navrhnutý na oblečenie pre rýchle a vysoko aeróbne aktivity, ktoré sa vykonávajú aj v nepriaznivom počasí. Je úplne vetruodolný, nepremokavý, extrémne priedušný, ľahký a ľahko sa balí. Okrem toho je mäkký a príjemný na pokožku.

Bundy z materiálu GORE-TEX Active

Firefox Men’s Jacket, Firefox Women’s Jacket.

DRILITE®

Monolitická polyuretánová membrána DRILITE® funguje na princípe transportu vodnej pary cez molekulárnu štruktúru membrány a súčasne tvorí bariéru voči prestupu molekulám vody zvonku. Prednosťou tejto membrány je nízka váha a dobrá zbaliteľnosť. To umožňuje vyrobiť produkty dostatočne ľahké pre výkonnostných horských športovcov, dostatočne zbaliteľné pre horských turistov a napriek tomu dostatočne odolné pre náročné horské výstupy.

Recyklovaný 3-vrstvý DRILITE®

Ide o 100% recyklovaný 3-vrstvový materiál s hydrofilnou, monolitickou polyuretánovou membránou DRILITE®, ktorý disponuje všetkými tromi dôležitými vlastnosťami – odolnosť voči vode, priedušnosť a odolnosť voči oderu. Tkanina podšívky je farbená ekologickou metódou solution dyed.

Bundy z 3-vrstvového materiálu DRILITE®

Atmo Men’s Jacket, Atmo Women’s Jacket, Odyssey Men’s Jacket, Odyssey Women’s Jacket, Polypheme Women’s Jacket

Recyklovaný 2,5-vrstvový DRILITE®

Jedná sa o 100% recyklovaný 2,5-vrstvový materiál s hydrofilnou, monolitickou polyuretánovou membránou DRILITE®, ktorý disponuje všetkými tromi dôležitými vlastnosťami – odolnosť voči vode, priedušnosť a odolnosť voči oderu.

Bundy z 2,5-vrstvového materiálu DRILITE®

Katam Men’s Jacket, Katam Women’s Jacket, Zeno Men’s Jacket, Zeno Women’s Jacket