Strihy a veľkosti spacákov

Strih spacieho vaku je vždy prispôsobený určeným podmienkam. Spacie vaky Mountain Equipment sa vyrábajú v troch strihoch – Expedition Fit, Alpine Fit a Mountain Fit. Sú navrhnuté podľa požiadaviek vyplývajúcich z podmienok používania jednotlivých spacákov. Strih Gran Turismo uvítajú všetci, ktorí majú radi viac priestoru v spacáku a radi sa v ňom otáčajú na bok.

Rozdelenie strihov

Alpine Fit (rady EXTREME ALPINE, HELIUM, EXTREME LIGHT, GLACIER) – najužší strih medzi našimi spacákmi. Priestor vyhrievaný telesným teplom je malý, čo je tepelne efektívne a umožňuje vytvoriť skutočne ľahký spací vak.

Mountain Fit (rada CLASSIC ECO) – osvedčená múmia. Tubus je komfortný s dobrou tepelnou izoláciou a hodí se na všestranné použitie. 

Expedition Fit (rady EXTREME EXPEDITION, GLACIER EXPEDITION) – širší a predĺžený. Možno spať aj v botách a membrána je aj vo vnútri pri nohách. Vhodné aj na spanie v páperovej bunde.

Gran Turismo (rada HELIUM GT) – ide o rozšírený strih. Ocení ho jednak každý, kto má rád vo vnútri spacáku voľnejší priestor a rád sa pohodlne otočí na bok a jednak človek rozmernejšej postavy.

Pánské, dámské a predĺžené strihy

Výber správneho strihu je mimoriadne dôležitý pre tepelný komfort. Vždy si preto vyber strih, ktorý vyhovuje tvojej postave a výške.

Dámské spacáky (CLASSIC ECO, HELIUM, GLACIER)

  • Regular – bežná veľkosť, výška postavy do 170 cm
  • Long – predĺžená veľkosť, výška postavy 170 – 185 cm

Pánské spacáky (CLASSIC ECO, HELIUM, GLACIER)

  • Regular – bežná veľkosť, výška postavy do 185 cm
  • Long – predĺžená veľkosť, výška postavy 185 – 200 cm

Unisex (EXTREME ALPINE, EXTREME LIGHT)

  • Regular – bežná veľkosť, výška postavy do 185 cm
  • Long – predĺžená veľkosť, výška postavy 185 – 200 cm

Ľavý alebo pravý zips

Pri väčšine modelov si môžeš vybrať medzi ľavým zipsom (LZ) a pravým zipsom (RZ). Ak chceš zipsom spojiť dva spacáky, potrebuješ jeden spacák s ľavým zipsom a jeden s pravým zipsom.