Baltoro Men’s Jacket

Baltoro Men’s Jacket
Expedície
Zjazdové lyžovanie a snowboarding
Skialpinizmus
Treking
Moderná ľahká páperová bunda bez studených švov. Vďaka svojej unikátnej patentovanej konštrukcii odsadených komôr je veľmi ľahká a dobre zbaliteľná, čo z nej robí ideálnu zatepľovačku pre minimalistické dobrodružstvá v chladnom počasí.

Celková hmotnosť

510 g

Doporučená cena
329 EUR
Baltoro Men’s Jacket
Baltoro Men’s Jacket

Moderná ľahká páperová bunda bez studených švov. Vďaka svojej unikátnej patentovanej konštrukcii odsadených komôr je veľmi ľahká a dobre zbaliteľná, čo z nej robí ideálnu zatepľovačku pre minimalistické dobrodružstvá v chladnom počasí.

Bundu tvorí unikátna konštrukcia Double Layer Offset Baffle Construction, ktorej základom je veľmi ľahká teplo odrážajúca vnútorná látka, ku ktorej sú prišité švy jednotlivých komôr. Švy vnútorných a vonkajších komôr sú odsadené, vďaka čomu nevznikajú chladné miesta tzv. studené švy. Komory sú zateplené kačacím perím s plnivosťou 700+ cuin a pomerom prachového k zlomkovému periu 90/10. Aby bola zaistená optimálna izolácia rôznych častí tela, sú jednotlivé komory plnené zvlášť presne definovaným množstvom peria.

S touto bundou sa nemusíš obávať hmly, sneženia ani slabého mrholenia. Perie je chránené 100% recyklovaným povrchovým materiálom DRILITE® LOFT 20D, ktorý je veľmi ľahký a vďaka membráne vysoko odolný voči vode. Navyše je ošetrený FC free vodeodolnou DWR úpravou, čo ešte viac podporuje odolnosť voči vlhkosti. Látka podšívky je jemná, pohodlná a 100% recyklovaná.

Za zlých poveternostných podmienok oceníš plne nastaviteľnú kapucňu Mountain HC Hood. Ľahko ju nasadíš s prilbou aj bez nej a nastavíš pomocou zadného sťahovania. Sťahovacie gumičky kapucne sú všité v kanálikoch, aby ťa neobťažovali vo vetre.

Bunda má kvalitný dvojcestný zips značky YKK®. Spodný lem bundy si nastavíš pomocou dômyselných šnúrok, ktorých použitie je naozaj intuitívne. Bunda má dve zateplené vrecká na ruky, jedno náprsné vrecko, jedno malé vnútorné vrecko na zips a jedno veľké sieťované vnútorné vrecko. Celú bundu ľahko zbalíš do vlastného vrecka a pomocou dvoch pútok pripneš karabínou na sedák.

Parametre
Veľkosti: S, M, L, XL, XXL
Hmotnosť: 510 g (pánska L)
Hmotnosť peria: 162 g (pánska L)
Materiál: DRILITE® LOFT 20D, 100% recyklovaný polyamid
Odolnosť proti roztrhnutiu, poškodeniu: solídna
Membrána: áno
Nepremokavosť: vodeodolná
Druh peria : kačacie
Plnivosť peria : 700+
Pomer prachového peria : 90/10
Konštrukcie komôr: Double Layer Offset Construction
Kapucňa: áno
Kompatibilná s prilbou: áno
Druh zipsu: Dvojcestný YKK® zips
Bočné zateplené vrecká na ruky: 2
Vonkajšie náprsné vrecká: 1
Vnútorné náprsné vrecká: 1 vrecko na zips na cennosti, 1 veľké sieťované vrecko
Zbaliteľnosť: Do vlastného vrecka
Naša aktuálna kolekcia páperových búnd v sebe odráža skúsenosti z viac ako šesťdesiatich rokov vývoja a expedícií na najvyššie hory alebo mrazivé póly našej planéty. Patentované technológie, výberové a eticky získavané perie, použitie membrán GORE-TEX® alebo prepracované strihy sú pre teba garanciou, že nech už si vyberieš akúkoľvek bundu, vždy získavaš prvotriednu kvalitu aj pozáručný servis.
Všetko o páperových bundách
Down 700

Vysoko kvalitné kačacie perie má minimálny obsah prachového peria 90% a plnivosť peria začína na 700 cuin. Perie z etického chovu garantované známkou DOWN CODEX.

Down Codex®

Perie pochádza vždy z fariem s etickým prístupom k chovu hydiny a je iba vedľajším produktom chovov na mäso. Každá bunda má unikátny kód, podľa ktorého je možné dohľadať pôvod peria a jeho parametre.

DRILITE® LOFT

Ľahká, priedušná a vodeodolná látka, používaná ako povrchový materiál na páperové produkty. Vysoký loft peria má zásadný význam pre maximalizáciu jeho izolačných schopností a tým aj tepelného komfortu. Preto bol tento materiál vyvinutý s ohľadom na minimálnu hmotnosť a maximálnu priedušnosť.

Fair Wear

Spoločne s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) sa spoločnosť Mountain Equipment snaží dosiahnuť spravodlivé pracovné podmienky na celom svete.


Nie je to tá pravá?

Vybrali sme pre teba ďalšie zaujímavé modely páperových búnd, ktoré sú svojím zameraním príbuzné.

Teplejšie bundy

Senja Men’s Jacket

Zjazdové lyžovanie a snowboarding Skialpinizmus Univerzálna
299 EUR

Vega Men’s Jacket

Expedície Horolezectvo Skialpinizmus
499 EUR

Ľahšie bundy

Frostline Men’s Jacket

Horolezectvo Zjazdové lyžovanie a snowboarding Skialpinizmus Treking
269 EUR

Earthrise Hooded Men’s Jacket

Horolezectvo Zjazdové lyžovanie a snowboarding Skialpinizmus Treking Univerzálna
229 EUR