Xeros Men’s Jacket

Xeros Men’s Jacket
Expedície
Horolezectvo
Skialpinizmus
Treking
Super ľahká a veľmi ochranná páperka pre tie najťažšie moderné alpské cesty. Inšpirovaná požiadavkami a skúsenosťami najlepších alpinistov sveta. Vyvinutá tak, aby ponúkala maximálnu ochranu a teplo pri čo najmenšej hmotnosti a veľkosti balenia.

Celková hmotnosť

510 g

Doporučená cena
579 EUR
Xeros Men’s Jacket
Xeros Men’s Jacket

Super ľahká a veľmi ochranná páperka pre tie najťažšie moderné alpské cesty. Inšpirovaná požiadavkami a skúsenosťami najlepších alpinistov sveta. Vyvinutá tak, aby ponúkala maximálnu ochranu a teplo pri čo najmenšej hmotnosti a veľkosti balenia.

Výrazným odlišovacím prvkom od ostatných páperových búnd je inovatívna konštrukcia FIRESTORM™, ktorú si môžeš predstaviť ako páperovú bundu pokrytú ešte jednou samostatnou vrstvou membránovej textílie WINDSTOPPER® 10D prichytenej iba v tých najdôležitejších miestach. Chráni perie pred vlhkom a eliminuje slabé miesta v oblasti švov. S touto bundou sa nemusíš obávať, že ti perie navlhne ani v tých najextrémnejších podmienkach.

Konštrukcia samotnej bundy, pod membránou, je tvorená prešívanými komorami zateplenými husím perím s plnivosťou 800+ cuin a pomerom prachového k zlomkovému periu 90/10. Aby bola zaistená optimálna izolácia rôznych častí tela, sú jednotlivé komory plnené zvlášť presne definovaným množstvom peria.

Za zlých poveternostných podmienok je dobrá izolácia hlavy kľúčom k zachovaniu tepelného komfortu. S plne nastaviteľnou kapucňou Super Alpine HC Hood je tento problém vyriešený. Ľahko ju nasadíš s prilbou aj bez nej. Z vnútornej strany je poistená nepremokavou membránou WINDSTOPPER® 10D. Perie zostane v suchu aj keď ti do kapucne napadá sneh. Strečové švy EXL® na vnútornej strane zaisťujú, že dokonale kopíruje tvar hlavy a spolu s konštrukciou FIRESTORM™ zabraňujú všetkému úniku tepla.

Celá oblasť hlavy je navrhnutá tak, aby si pri istení na štande mal plnú mobilitu a komfort pohybu a mohol pozorne sledovať svojho parťáka. Bunda má kvalitný dvojcestný zips značky YKK® s vnútornou páperovou légou zabraňujúcou úniku tepla. Pokiaľ ho zapneš až hore, tvoja tvár je perfektne chránená vysokým golierom. Tu je myslené skutočne na každý detail. Sťahovacie gumičky kapucne sú všité v kanálikoch, aby ťa neobťažovali vo vetre.

Vlhkosť sa k periu nedostane ani cez spodný lem bundy alebo konce rukávov, ktoré sú z vnútornej strany chránené povrchovým materiálom WINDSTOPPER® 10D. Spodný lem je možné ešte stiahnuť pomocou dômyselných šnúrok, ktorých použitie je naozaj intuitívne. Bunda je strihu typu Alpine Fit, takže ju nebudeš mať problém na štande dočasne obliecť cez všetok matroš na sedáku aj goráčovku. Má dve zateplené vrecká na ruky, jedno náprsné vrecko a dve veľké vnútorné vrecká. Celú bundu ľahko zbalíš do textilného vrecka, ktoré je súčasťou balenia.

Parametre
Veľkosti: S, M, L, XL, XXL
Hmotnosť: 510 g (pánska L)
Hmotnosť peria: 140 g (pánska L)
Materiál: WINDSTOPPER® 10D
Odolnosť proti roztrhnutiu, poškodeniu: solídna
Membrána: áno
Nepremokavosť: nepremokavá
Druh peria : husie
Plnivosť peria : 800+
Pomer prachového peria : 90/10
Konštrukcie komôr: FIRESTORM Construction
Kapucňa: áno
Kompatibilná s prilbou: áno
Druh zipsu: Dvojcestný YKK® zips s vnútornou zateplenou légou
Bočné zateplené vrecká na ruky: 2
Vonkajšie náprsné vrecká: 1
Vnútorné náprsné vrecká: 2 veľké vrecká na zips
Zbaliteľnosť: Do sáčku (je súčasťou balenia)
Naša aktuálna kolekcia páperových búnd v sebe odráža skúsenosti z viac ako šesťdesiatich rokov vývoja a expedícií na najvyššie hory alebo mrazivé póly našej planéty. Patentované technológie, výberové a eticky získavané perie, použitie membrán GORE-TEX® alebo prepracované strihy sú pre teba garanciou, že nech už si vyberieš akúkoľvek bundu, vždy získavaš prvotriednu kvalitu aj pozáručný servis.
Všetko o páperových bundách
Down 800

Vysoko kvalitné husie perie pochádza zo západného Ruska a má minimálny obsah prachového peria 90 %. Minimálna plnivosť 800 cuin. Spĺňa DOWN CODEXⓇ.

Down Codex®

Perie pochádza vždy z fariem s etickým prístupom k chovu hydiny a je iba vedľajším produktom chovov na mäso. Každá bunda má unikátny kód, podľa ktorého je možné dohľadať pôvod peria a jeho parametre.

Fair Wear

Spoločne s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) sa spoločnosť Mountain Equipment snaží dosiahnuť spravodlivé pracovné podmienky na celom svete.

GORE-TEX WINDSTOPPER®

Vetruodolná, vysoko priedušná a extrémne odolná ochrana pred dažďom a snehom od svetoznámeho výrobcu membrán GORE-TEX.


Nie je to tá pravá?

Vybrali sme pre teba ďalšie zaujímavé modely páperových búnd, ktoré sú svojím zameraním príbuzné.

Teplejšie bundy

Kryos Men’s Jacket

Expedície Horolezectvo
649 EUR

Vega Men’s Jacket

Expedície Horolezectvo Skialpinizmus
499 EUR

Ľahšie bundy

Frostline Men’s Jacket

Horolezectvo Zjazdové lyžovanie a snowboarding Skialpinizmus Treking
269 EUR