Transalp

Transalp
Kemping
Trekking
Transalp je pohodlný a dobre zbaliteľný letný spací vak. Vezmeš si ho kamkoľvek sa chystáš, či už cestuješ pešo alebo na dvoch kolesách. Recyklované tkaniny a kvalitná páperová výplň. Ideálny na spanie na horských chatách.
Comfort 14 °C / Comfort limit 10 °C / Extreme -1 °C

Teplota
Good night’s sleep

8 °C

Celková hmotnosť

450 g

Doporučená cena
149 EUR
Transalp
Transalp

Izoláciu zabezpečuje kačacie perie s plnivosťou 600+ cuin. Pomer prachového peria k zlomkovému je 80/20. Pohodlný strih spacáku Mountain Fit je priestranný, ale zároveň zaručuje maximálnu tepelnú účinnosť.

Konštrukcia spacieho vaku pozostáva z prešívaných páperových komôr, ktoré minimalizujú hmotnosť a objem. Do veľkoryso tvarovanej kapucne sa zmestí aj klasický vankúš a zároveň ju možno výborne stiahnuť okolo hlavy. Podľa tvaru chodidiel do lichobežníka tvarovaná izolácia nôh so štyrmi komorami. Každá jedna komora má presne určené množstvo peria.

100 % recyklovaná povrchová tkanina Earthrise 20 je ľahká a vodoodpudivá (hydrofóbna). 100 % recyklovaná vnútorná tkanina Supersoft™ 20 je veľmi mäkká a príjemná na dotyk.

Extra dlhý zips so zámkom Lode Lock™ na jazdci zabraňuje nechcenému rozopnutiu. Vďaka dvom jazdcom je možné v zipse vytvoriť vetrací otvor, a tak regulovať klímu v spacom vaku v prípade väčšieho tepla, než na aké je spacák určený.

Spací vak sa dodáva s ľahkým kompresným obalom. Na uskladnenie je súčasťou spacieho vaku priestranný sieťovaný vak v tvare kocky.

Parametre
Značka: Mountain Equipment
Pohlavie: unisex
Garancia dobrého spánku (GNS): 8 °C
Teplota KOMFORT: 14 °C
Teplota LIMIT: 10 °C
Teplota EXTRÉM: -1 °C
Celková hmotnosť: 450 g
Hmotnosť peria: 130 g
Objem zbalený: 1.9 l
Zbalený stav: 24x10x8 cm
Strih: Mountain fit
Izolácia nôh: Anatomický tvar – 4 komory
Kapucňa: Veľkoryso tvarovaná kapucňa
Druh peria : kačacie
Plnivosť peria : 600+
Pomer prachového peria : 80/20
Komory: Prešívané komory
Povrchový materiál : Earthrise 20, 45g/m², 20D 100% Recyklovaný Polyester
Membrána: nie
Nepremokavosť: vodoodpudivý
Sila vlákien vonkajšej textílie : 20
Vnútorný materiál: Supersoft™ 20, 37g/m², 20D 100% Recyklovaný Nylon
Ľavý zips: áno
Pravý zips: nie
Druh a dĺžka zipsu: YKK® #5 Coil 2-way, 165cm
Kompresný obal: Ultralight kompresný obal
Skladovací obal: áno

Už vyše 60 rokov vyvíjame páperové spacie vaky a doslova sa hráme s každým gramom páperia. Všetko je premyslené a založené na výskume.
Všetko o spacích vakoch
Kvalitná a dobre izolujúca karimatka je základom pre komfortný spánok. Izoluje chlad od zeme a platí pravidlo, že aj ten najlepší spacák nezaručí kvalitný spánok bez dobre izolujúcej karimatky.
Katalóg karimatiek Dôležitosť karimatky
Down 600

Kvalitné kačacie perie má minimálny obsah páperia 80% a plnivosť peria začína na 600 cuin. Perie z etického chovu garantované známkou DOWN CODEX.

Down Codex®

Perie vždy pochádza z fariem s etickým prístupom k chovu hydiny a je len vedľajším produktom chovu na mäso. Každý spací vak má unikátny kód, pomocou ktorého možno zistiť pôvod peria a jeho parametre.

Earthrise

Earthrise je 100% recyklovaný vrchný materiál, ktorý je ľahký, neprepúšťa perie a je ošetrený PFC free vodeodolnou DWR úpravou.

Fair Wear

Spoločnosť Mountain Equipment sa spolu s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) usiluje o dosiahnutie spravodlivých pracovných podmienok na celom svete.

Good Night's Sleep Guaranteed

Teplota okolia, pri ktorej garantujeme dobrý spánok, overená skutočnými skúsenosťami. Ak ti bude v spacom vaku zima, máš 30 dní na výmenu za teplejší.


Hľadáš teplejší alebo ľahší spacák na svoju misiu?

Pokúsime sa ti to čo najviac zjednodušiť. Nižšie si môžeš pozrieť spacie vaky, ktoré sme vybrali ako najlepšie alternatívy z hľadiska komfortu spánku alebo hmotnosti. Nezabudni, že spací vak môžeš vždy do 30 dní vymeniť za teplejší.

Teplejšie spacáky

Helium 250

Bikepacking Kemping Trekking
Good night’s sleep teplota: 1 °C

Comfort 7 °C / Comfort limit 2 °C / Extreme -12 °C
Hmotnosť 660 g
269 EUR

Classic Eco 300

Kemping Trekking
Good night’s sleep teplota: 0 °C

Comfort 5 °C / Comfort limit 0 °C / Extreme -15 °C
Hmotnosť 760 g
299 EUR

Ľahšie spacáky

Helium Solo

Bikepacking Kemping Trekking
Good night’s sleep teplota: 7 °C

Comfort 14 °C / Comfort limit 10 °C / Extreme -1 °C
Hmotnosť 420 g
199 EUR