Helium Solo

Helium Solo
Bikepacking
Kemping
Trekking
Helium Solo je malý objemom a zaujímavý výkonom. Okrem teplých letných nocí poslúži 134 g páperia aj ako izolačná vložka do iných spacích vakov, ktorým sa zvýši tepelný komfort.
Comfort 14 °C / Comfort limit 10 °C / Extreme -1 °C

Teplota
Good night’s sleep

7 °C

Celková hmotnosť

420 g

Doporučená cena
199 EUR
Helium Solo
Helium Solo

Kačacie perie s plnivosťou 700+ cuin. Pomer prachového peria k zlomkovému je 90/10. Užší strih spacáku Alpine Fit 2.0 minimalizuje hmotnosť spacáku a objem jeho vnútorného priestoru, čím šetrí energiu potrebnú na zahriatie priestoru v spacáku.

Konštrukcia spacáku pozostáva prešívaných komôr naplnených perím. Anatomicky tvarovaná kapucňa sa dá výborne stiahnuť okolo hlavy. Podľa tvaru chodidiel do lichobežníka tvarovaná izolácia nôh – Trapezium 4 so štyrmi komorami s perím. Každá komora má presne určené množstvo peria.

100% recyklovaná povrchová látka spacáku HELIUM™ 20D je ľahká, vysoko priedušná a vodoodpudivá (hydrofóbna). 100% recyklovaná vnútorná látka spacáku Supersoft™ 20D je veľmi jemná a príjemná na dotyk.

Dlhý zips so zámkom Lode Lock™ na jazdci zabraňuje nechcenému rozopnutiu. Vďaka dvom jazdcom je možné v zipse vytvoriť vetrací otvor a regulovať tak klímu v spacom vaku v prípade väčšieho tepla, než na aké je spací vak stavaný.

Spací vak sa dodáva s ultraľahkým kompresným obalom s vodotesným uzáverom. Na uskladnenie je súčasťou spacieho vaku priestranný sieťovaný vak v tvare kocky.

Parametre
Značka: Mountain Equipment
Pohlavie: unisex
Garancia dobrého spánku (GNS): 7 °C
Teplota KOMFORT: 14 °C
Teplota LIMIT: 10 °C
Teplota EXTRÉM: -1 °C
Celková hmotnosť: 420 g
Hmotnosť peria: 134 g
Objem zbalený: 2.6 l
Zbalený stav: 22x11x11 cm
Strih: Alpine Fit 2.0
Izolácia nôh: Trapezium 4 komory
Kapucňa: Veľkoryso tvarovaná kapucňa
Druh peria : kačacie
Plnivosť peria : 700+
Pomer prachového peria : 90/10
Komory: Prešívané komory
Povrchový materiál : HELIUM™ 20, 34g/m², 20D 100% Recyklovaný Nylon
Membrána: nie
Nepremokavosť: vodoodpudivý
Sila vlákien vonkajšej textílie : 20
Vnútorný materiál: Supersoft™ 20, 37g/m², 20D 100% Recyklovaný Nylon
Ľavý zips: áno
Pravý zips: áno
Druh a dĺžka zipsu: YKK® #5 Coil 2-way, 140cm
Kompresný obal: Ultralight kompresný obal
Skladovací obal: áno
Už vyše 60 rokov vyvíjame páperové spacie vaky a doslova sa hráme s každým gramom páperia. Všetko je premyslené a založené na výskume.
Všetko o spacích vakoch
Kvalitná a dobre izolujúca karimatka je základom pre komfortný spánok. Izoluje chlad od zeme a platí pravidlo, že aj ten najlepší spacák nezaručí kvalitný spánok bez dobre izolujúcej karimatky.
Katalóg karimatiek Dôležitosť karimatky
Down 700

Vysokokvalitné kačacie perie má minimálny obsah páperia 90 % a jeho plnivosť začína na 700 cuin. Perie z etického chovu garantované známkou DOWN CODEX.

Down Codex®

Perie vždy pochádza z fariem s etickým prístupom k chovu hydiny a je len vedľajším produktom chovu na mäso. Každý spací vak má unikátny kód, pomocou ktorého možno zistiť pôvod peria a jeho parametre.

Fair Wear

Spoločnosť Mountain Equipment sa spolu s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) usiluje o dosiahnutie spravodlivých pracovných podmienok na celom svete.

Good Night's Sleep Guaranteed

Teplota okolia, pri ktorej garantujeme dobrý spánok, overená skutočnými skúsenosťami. Ak ti bude v spacom vaku zima, máš 30 dní na výmenu za teplejší.

Helium 20

Hélium 20 je 100 % recyklovaný, výnimočne ľahký, mäkký a skladný materiál. Husto tkaná štruktúra tkaniny zabezpečuje najvyššiu úroveň odolnosti voči vetru a úniku peria zo spacieho vaku. Okrem toho je ošetrená vodoodolnou úpravou DWR bez obsahu PFC.


Hľadáš teplejší alebo ľahší spacák na svoju misiu?

Pokúsime sa ti to čo najviac zjednodušiť. Nižšie si môžeš pozrieť spacie vaky, ktoré sme vybrali ako najlepšie alternatívy z hľadiska komfortu spánku alebo hmotnosti. Nezabudni, že spací vak môžeš vždy do 30 dní vymeniť za teplejší.

Teplejšie spacáky

Helium 250

Bikepacking Kemping Trekking
Good night’s sleep teplota: 1 °C

Comfort 7 °C / Comfort limit 2 °C / Extreme -12 °C
Hmotnosť 660 g
269 EUR

Classic Eco 300

Kemping Trekking
Good night’s sleep teplota: 0 °C

Comfort 5 °C / Comfort limit 0 °C / Extreme -15 °C
Hmotnosť 760 g
299 EUR