Glacier Expedition

Glacier Expedition
Alpinizmus
Expedície
Glacier Expedition je skvelý páperový spacák na polárne expedície, vysoká odolnosť vo vlhkom prostredí, výborný spací vak na spanie na ľade. Solídna alternatíva k špičkovému spacáku Redline. Keď ťaháš svoju výbavu na saniach, nezáleží na každom grame hmotnosti a litri objemu, ako je to v prípade spacáku v batohu.

Teplota
Good night’s sleep

-35 °C

Celková hmotnosť

1920 g

Doporučená cena
699 EUR
Glacier Expedition
Glacier Expedition

Glacier Expedition je skvelý páperový spacák na polárne expedície, vysoká odolnosť vo vlhkom prostredí, výborný spací vak na spanie na ľade. Solídna alternatíva k špičkovému spacáku Redline. Keď ťaháš svoju výbavu na saniach, nezáleží na každom grame hmotnosti a litri objemu, ako je to v prípade spacáku v batohu.

Kačacie perie s plnivosťou 700+ cuin. Pomer prachového peria k zlomkovému je 90/10. Strih spacáku Expedition Fit je dostatočne široký na to, aby sa v ňom mohlo spať v oblečení alebo aj v topánkach. Dôraz sa kladie na čo najvyššiu účinnosť izolácie spacieho vaku.

Konštrukcia spacáku pozostáva z lichobežníkových komôr a skosených Z-komôr naplnených perím, zaisťujúcim minimálne tepelné straty. Anatomicky tvarovaná kapucňa z 5 komôr s perím sa dá výborne stiahnuť okolo hlavy. Na vnútornej strane kapucne nájdeš nepremokavý povrchový materiál DRILITE LOFT, perie to tak nenavlhne ani keď ti do kapunce napadá sneh. Podľa tvaru chodidiel do lichobežníka tvarovaná izolácia nôh – Trapezium 6 so šiestimi komorami s perím. Každá komora má presne určené množstvo peria.

Povrchový materiál spacieho vaku DRILITE®LOFT 30D má 100% recyklovanú lícovú tkaninu a vďaka membráne je nepremokavý. Vnútorná tkanina spacáku 100% recyklovaná Supersoft™ 20 je veľmi mäkká a príjemná na dotyk. Oba materiály sú vysoko priedušné.

Dlhý zips so zámkom Lode Lock™ na jazdci zabraňuje nechcenému rozopnutiu. Vďaka dvom jazdcom je možné v zipse vytvoriť vetrací otvor a regulovať tak klímu v spacom vaku v prípade väčšieho tepla, než na aké je spací vak stavaný.

Spací vak sa dodáva s nepremokavým kompresným obalom s vodotesným uzáverom. Na uskladnenie je súčasťou spacieho vaku priestranný sieťovaný vak v tvare kocky.

Parametre
Značka: Mountain Equipment
Pohlavie: muž
Garancia dobrého spánku (GNS): -35 °C
Celková hmotnosť: 1920 g
Hmotnosť peria: 1326 g
Objem zbalený: 23.8 l
Zbalený stav: 34x28x25 cm
Strih: Expedition fit
Izolácia nôh: Trapezium 6 komôr
Kapucňa: 5 komôr
Druh peria : kačacie
Plnivosť peria : 700+
Pomer prachového peria : 90/10
Komory: Lichobežníkové komory | Skosené Z-komory
Povrchový materiál : DRILITE® LOFT, 55g/m², 30D Nylon
Membrána: áno
Nepremokavosť: vodeodolný
Sila vlákien vonkajšej textílie : 30
PFC free DWR (povrchový materiál): nie
Vnútorný materiál: Supersoft™ 20, 37g/m², 20D 100% Recyklovaný Nylon
PFC free DWR (vnútorný materiál): áno
Ľavý zips: áno
Pravý zips: nie
Druh a dĺžka zipsu: YKK® #5 Coil 2-way, 140cm
Kompresný obal: Nepremokavý kompresný obal
Skladovací obal: áno
Už vyše 60 rokov vyvíjame páperové spacie vaky a doslova sa hráme s každým gramom páperia. Všetko je premyslené a založené na výskume.
Všetko o spacích vakoch
Kvalitná a dobre izolujúca karimatka je základom pre komfortný spánok. Izoluje chlad od zeme a platí pravidlo, že aj ten najlepší spacák nezaručí kvalitný spánok bez dobre izolujúcej karimatky.
Katalóg karimatiek Dôležitosť karimatky
Down 700

Vysokokvalitné kačacie perie má minimálny obsah páperia 90 % a jeho plnivosť začína na 700 cuin. Perie z etického chovu garantované známkou DOWN CODEX.

Down Codex®

Perie vždy pochádza z fariem s etickým prístupom k chovu hydiny a je len vedľajším produktom chovu na mäso. Každý spací vak má unikátny kód, pomocou ktorého možno zistiť pôvod peria a jeho parametre.

DRILITE® LOFT

Ľahká, priedušná a vodeodolná látka s recyklovanou lícovou tkaninou, používaná na ochranu peria v spacáku proti vode a nečistotám.

Fair Wear

Spoločnosť Mountain Equipment sa spolu s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) usiluje o dosiahnutie spravodlivých pracovných podmienok na celom svete.

Good Night's Sleep Guaranteed

Teplota okolia, pri ktorej garantujeme dobrý spánok, overená skutočnými skúsenosťami. Ak ti bude v spacom vaku zima, máš 30 dní na výmenu za teplejší.


Hľadáš teplejší alebo ľahší spacák na svoju misiu?

Pokúsime sa ti to čo najviac zjednodušiť. Nižšie si môžeš pozrieť spacie vaky, ktoré sme vybrali ako najlepšie alternatívy z hľadiska komfortu spánku alebo hmotnosti. Nezabudni, že spací vak môžeš vždy do 30 dní vymeniť za teplejší.

Teplejšie spacáky

Redline

Expedície
Good night’s sleep teplota: -45 °C

Comfort 0 °C / Comfort limit 0 °C / Extreme 0 °C
Hmotnosť 1980 g
999 EUR

Ľahšie spacáky

Iceline

Expedície
Good night’s sleep teplota: -30 °C

Comfort 0 °C / Comfort limit 0 °C / Extreme 0 °C
Hmotnosť 1650 g
899 EUR