Redline

Redline
Expedície
Redline je náš najteplejší spací vak do extrémne nízkych teplôt a arktických podmienok. Husie páperie chránené materiálom Goretex, to je jednoducho istota.

Teplota
Good night’s sleep

-45 °C

Celková hmotnosť

1980 g

Doporučená cena
999 EUR
Redline
Redline

Ruské husie perie s plnivosťou 800+ cuin má pomer prachového k zlomkovému periu 90/10. Strih spacáku Expedition Fit je dostatočne široký na to, aby sa v ňom mohlo spať v oblečení alebo aj v topánkach. Dôraz sa kladie na čo najvyššiu účinnosť izolácie spacieho vaku. Vďaka systému elastických švov EXL® a tým minimalizácie vnútorného priestoru, je na vyhriatie v spacáku potrebné menej telesného tepla.

Konštrukcia spacieho vaku pozostáva len z komôr plnených perím so šikmými stenami, čo zabezpečuje minimálne tepelné straty. Každá jedna komora má presne stanovené množstvo peria. Anatomicky tvarovaná kapucňa so 7 komorami s husím perím sa dá výborne stiahnuť okolo hlavy. Podľa tvaru chodidiel do lichobežníka tvarovaná izolácia nôh – Trapezium 6 so šiestimi komorami s perím. Vo vnútri spacieho vaku sa nachádza vrecko, ktoré udrží dôležité veci v suchu a teple.

Povrchový materiál spacieho vaku, GORE-TEX® INFINIUM™, je vďaka membráne nepremokavý a je použitý aj vnútornú stranu spacieho vaku v oblasti izolácie nôh a kapucne. Zvyšok spacieho vaku je vyrobený z mäkkej a pevnej tkaniny Ultrasoft™ 20D. Oba materiály sú veľmi priedušné.

Dlhý zips so zámkom Lode Lock™ na jazdci zabraňuje nechcenému rozopnutiu.

Spací vak sa dodáva s nepremokavým kompresným obalom s vodotesným uzáverom. Na uskladnenie je súčasťou spacieho vaku priestranný sieťovaný vak v tvare kocky.

Parametre
Značka: Mountain Equipment
Pohlavie: unisex
Garancia dobrého spánku (GNS): -45 °C
Celková hmotnosť: 1980 g
Hmotnosť peria: 1282 g
Objem zbalený: 22.6 l
Zbalený stav: 30x29x26 cm
Strih: Expedition fit
Izolácia nôh: Trapezium 6 komôr
Kapucňa: 7 komôr
Druh peria : husie
Plnivosť peria : 800+
Pomer prachového peria : 90/10
Komory: Alfa komory / Lichobežníkové komory
Povrchový materiál : GORE-TEX INFINIUM™, 42g/m², 10D Nylon
Membrána: áno
Nepremokavosť: nepremokavý
Sila vlákien vonkajšej textílie : 10
PFC free DWR (povrchový materiál): nie
Vnútorný materiál: Ultrasoft™ 20, 36 g/m², 20D Nylon
PFC free DWR (vnútorný materiál): nie
Ľavý zips: áno
Pravý zips: nie
Druh a dĺžka zipsu: YKK® #5 Coil 2-way, 140cm
Kompresný obal: Nepremokavý kompresný obal
Skladovací obal: áno
Už vyše 60 rokov vyvíjame páperové spacie vaky a doslova sa hráme s každým gramom páperia. Všetko je premyslené a založené na výskume.
Všetko o spacích vakoch
Kvalitná a dobre izolujúca karimatka je základom pre komfortný spánok. Izoluje chlad od zeme a platí pravidlo, že aj ten najlepší spacák nezaručí kvalitný spánok bez dobre izolujúcej karimatky.
Katalóg karimatiek Dôležitosť karimatky
Down 800

Vysokokvalitné husie perie pochádza zo západného Ruska a má minimálny obsah prachového peria 90 %. Minimálna plnivosť je 800 cuin. Spĺňa požiadavky DOWN CODEX.

Down Codex®

Perie vždy pochádza z fariem s etickým prístupom k chovu hydiny a je len vedľajším produktom chovu na mäso. Každý spací vak má unikátny kód, pomocou ktorého možno zistiť pôvod peria a jeho parametre.

Fair Wear

Spoločnosť Mountain Equipment sa spolu s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) usiluje o dosiahnutie spravodlivých pracovných podmienok na celom svete.

Good Night's Sleep Guaranteed

Teplota okolia, pri ktorej garantujeme dobrý spánok, overená skutočnými skúsenosťami. Ak ti bude v spacom vaku zima, máš 30 dní na výmenu za teplejší.

GORE-TEX WINDSTOPPER®

Vetruodolná, vysoko priedušná a mimoriadne odolná ochrana proti dažďu a snehu od svetoznámeho výrobcu membrán GORE-TEX.