Sigma Women’s Jacket

Sigma Women’s Jacket
Expedície
Horolezectvo
Skialpinizmus
Ľahká, teplá a technicky prepracovaná dámska páperová bunda pre moderný alpinizmus. Navrhnutá pre nekompromisné horské dobrodružstvá, kde sa chceš pohybovať rýchlo a naľahko. Vďaka skvelému pomeru hmotnosti a izolácie už nikdy nebudeš riešiť dilemu, či sa ti oplatí pribaliť si ju do batohu.

Celková hmotnosť

580 g

Doporučená cena
499 EUR
Sigma Women’s Jacket
Sigma Women’s Jacket

Ľahká, teplá a technicky prepracovaná dámska páperová bunda pre moderný alpinizmus. Navrhnutá pre nekompromisné horské dobrodružstvá, kde sa chceš pohybovať rýchlo a naľahko. Vďaka skvelému pomeru hmotnosti a izolácie už nikdy nebudeš riešiť dilemu, či sa ti oplatí pribaliť si ju do batohu.

Konštrukciu bundy tvoria plisované komory, ktoré zvyšujú loft a sú zateplené husím perím s plnivosťou 800+ cuin a pomerom prachového k zlomkovému periu 90/10. Aby bola zaistená optimálna izolácia rôznych častí tela, sú jednotlivé komory plnené zvlášť presne definovaným množstvom peria. V oblasti ramien sú navyše špeciálne šité komory, pre ešte lepšiu elimináciu migrácie peria v najviac namáhaných partiách.

S touto bundou sa nemusíš obávať hmly, sneženia ani slabého mrholenia. Perie je chránené povrchovým materiálom DRILITE® LOFT 30D, ktorý je vďaka membráne vysoko odolný voči vode. Vlhkosť sa k periu nedostane ani cez vnútornú stranu kapucne alebo spodný lem bundy, ktoré sú rovnako chránené povrchovým materiálom. Vysoký loft peria má zásadný význam pre maximalizáciu jeho izolačných schopností a tým aj tepelného komfortu. Preto bol materiál DRILITE® LOFT vyvinutý s ohľadom na minimálnu hmotnosť a maximálnu priedušnosť. Látka podšívky je jemná, pohodlná a 100% recyklovaná.

Za zlých poveternostných podmienok je dobrá izolácia hlavy kľúčom k zachovaniu tepelného komfortu. S plne nastaviteľnou kapucňou Mountain HC Hood je tento problém vyriešený. Kapucňa má navyše malý integrovaný golier “halo baffle” zateplený perím spoločne s ktorým zabraňujú akémukoľvek úniku tepla.

Bunda má kvalitný dvojcestný zips značky YKK® s vnútornou páperovou légou zabraňujúcou úniku tepla. Pokiaľ ho zapneš až hore, tvoja tvár je perfektne chránená vysokým golierom. Celá oblasť hlavy je navrhnutá tak, aby si pri istení na štande mala plnú mobilitu a komfort pohybu a mohla pozorne sledovať svoju parťáčku. Tu je myslené skutočne na každý detail. Sťahovacie gumičky kapucne sú všité v kanálikoch, aby ťa neobťažovali vo vetre.

Bunda je dlhšia a posledná komora má špeciálny tvar, ktorý uzatvára priestor okolo pása a minimalizuje únik tepla. Spodný lem je možné ešte stiahnuť pomocou dômyselných šnúrok, ktorých použitie je naozaj intuitívne. Elastické manžety rukávov so sťahovaním na suchý zips ľahko navlečieš aj cez rukavice. Bunda je strihu typu Alpine Fit, takže ju nebudeš mať problém na štande dočasne obliecť cez všetok matroš na sedáku aj goráčovku.

Má dve vonkajšie vrecká na zips YKK® a dve veľké zhora otvorené vrecká na vybavenie, ako napríklad rukavice, pásy a podobne. Celú bundu ľahko zbalíš do textilného vrecka, ktoré je súčasťou balenia.

Parametre
Veľkosti: 34-36, 36-38, 38-40, 40-42,42-44
Hmotnosť: 580 g (dámska M)
Hmotnosť peria: 201 g (dámska M)
Materiál: DRILITE®LOFT 30 D, Nylon
Odolnosť proti roztrhnutiu, poškodeniu: vysoká
Membrána: áno
Nepremokavosť: vodeodolná
Druh peria : husie
Plnivosť peria : 800+
Pomer prachového peria : 90/10
Konštrukcie komôr: Pleated-baffle construction (plisované komory)
Kapucňa: áno
Kompatibilná s prilbou: áno
Druh zipsu: Dvojcestný YKK® zips s vnútornou zateplenou légou
Bočné zateplené vrecká na ruky: 2
Vonkajšie náprsné vrecká: 0
Vnútorné náprsné vrecká: 2 veľké sieťované, zhora otvorené vrecká
Zbaliteľnosť: Do sáčku (je súčasťou balenia)
Naša aktuálna kolekcia páperových búnd v sebe odráža skúsenosti z viac ako šesťdesiatich rokov vývoja a expedícií na najvyššie hory alebo mrazivé póly našej planéty. Patentované technológie, výberové a eticky získavané perie, použitie membrán GORE-TEX® alebo prepracované strihy sú pre teba garanciou, že nech už si vyberieš akúkoľvek bundu, vždy získavaš prvotriednu kvalitu aj pozáručný servis.
Všetko o páperových bundách
Down 800

Vysoko kvalitné husie perie pochádza zo západného Ruska a má minimálny obsah prachového peria 90 %. Minimálna plnivosť 800 cuin. Spĺňa DOWN CODEXⓇ.

Down Codex®

Perie pochádza vždy z fariem s etickým prístupom k chovu hydiny a je iba vedľajším produktom chovov na mäso. Každá bunda má unikátny kód, podľa ktorého je možné dohľadať pôvod peria a jeho parametre.

DRILITE® LOFT

Ľahká, priedušná a vodeodolná látka, používaná ako povrchový materiál na páperové produkty. Vysoký loft peria má zásadný význam pre maximalizáciu jeho izolačných schopností a tým aj tepelného komfortu. Preto bol tento materiál vyvinutý s ohľadom na minimálnu hmotnosť a maximálnu priedušnosť.

Fair Wear

Spoločne s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) sa spoločnosť Mountain Equipment snaží dosiahnuť spravodlivé pracovné podmienky na celom svete.


Nie je to tá pravá?

Vybrali sme pre teba ďalšie zaujímavé modely páperových búnd, ktoré sú svojím zameraním príbuzné.

Teplejšie bundy

Kryos Women’s Jacket

Expedície Horolezectvo
649 EUR

K7 Women’s Jacket

Expedície
699 EUR

Ľahšie bundy

Frostline Women’s Jacket

Horolezectvo Zjazdové lyžovanie a snowboarding Skialpinizmus Treking
269 EUR