K7 Men’s Jacket

K7 Men’s Jacket
Expedície
Seriózna páperová bunda K7 je ideálnou voľbou pre horolezcov, ktorí sa vydávajú na odľahlé vrcholy a expedície v tých najvyšších horách. Či už ide o zimný alpinizmus alebo vzdialené arktické výpravy, teplá, ľahká a spoľahlivá výbava je základom úspechu. K7 je v tomto ohľade bez kompromisov.

Celková hmotnosť

820 g

Doporučená cena
699 EUR
K7 Men’s Jacket
K7 Men’s Jacket

Seriózna páperová bunda K7 je ideálnou voľbou pre horolezcov, ktorí sa vydávajú na odľahlé vrcholy a expedície v tých najvyšších horách. Či už ide o zimný alpinizmus alebo vzdialené arktické výpravy, teplá, ľahká a spoľahlivá výbava je základom úspechu. K7 je v tomto ohľade bez kompromisov.

Konštrukciu bundy tvoria 3D komory s teplými švami zateplené husím perím s plnivosťou 800+ cuin a pomerom prachového k zlomkovému periu 90/10. Pre ešte vyšší tepelný komfort má bunda na chrbte strečové švy EXL®, ktoré dokonale obopnú tvoje telo a nepustia preč ani gram tepla. Aby bola zaistená optimálna izolácia rôznych častí tela, sú jednotlivé komory plnené zvlášť presne definovaným množstvom peria.

S touto bundou sa nemusíš obávať hmly, sneženia ani slabého mrholenia. Perie je chránené povrchovým materiálom DRILITE® LOFT 30D, ktorý je vďaka membráne vysoko odolný voči vode. Vysoký loft peria má zásadný význam pre maximalizáciu jeho izolačných schopností a tým aj tepelného komfortu. Preto bol materiál DRILITE® LOFT vyvinutý s ohľadom na minimálnu hmotnosť a maximálnu priedušnosť. Látka podšívky je jemná, pohodlná a 100% recyklovaná.

Za zlých poveternostných podmienok je dobrá izolácia hlavy kľúčom k zachovaniu tepelného komfortu. S plne nastaviteľnou kapucňou Full Dome HC Hood je tento problém vyriešený. Ľahko ju nasadíš s helmou aj bez nej. Strečové švy EXL® na vnútornej strane zaisťujú, že dokonale kopíruje tvar tvojej hlavy, a spolu s teplými švami zabraňuje akémukoľvek úniku tepla. Z vnútornej strany je poistená nepremokavou membránou DRILITE® LOFT. Perie zostane v suchu aj keď ti do kapucne napadá sneh.

Celá oblasť hlavy je navrhnutá tak, aby si mal plnú mobilitu a komfort pohybu aj s helmou a kapucňou na hlave. Bunda má kvalitný dvojcestný zips značky YKK® s vnútornou páperovou légou zabraňujúcou úniku tepla. Pokiaľ ho zapneš až hore, tvoja tvár je perfektne chránená vysokým golierom. Tu je myslené skutočne na každý detail. Sťahovacie gumičky kapucne sú všité v kanálikoch, aby ťa neobťažovali vo vetre.

Bunda je dlhšieho strihu a udrží v teple aj tvoj zadok a stehná. Vlhkosť sa k periu nedostane ani cez spodný lem bundy alebo konce rukávov, ktoré sú aj z vnútornej strany chránené povrchovým materiálom DRILITE® LOFT. Spodný lem je možné ešte stiahnuť pomocou dômyselných šnúrok, ktorých použitie je naozaj intuitívne. Bunda má dve zateplené vrecká na ruky, jedno vonkajšie náprsné vrecko, veľké vnútorné sieťované vrecko na fľašu s vodou a vnútorné sieťované vrecko na zips na cennosti. Celú bundu ľahko zbalíš do textilného vrecka, ktoré je súčasťou balenia.

Parametre
Veľkosti: S, M, L, XL, XXL
Hmotnosť: 820 g (pánska L)
Hmotnosť peria: 300 g (pánska L)
Materiál: DRILITE®LOFT 30 D, Nylon
Odolnosť proti roztrhnutiu, poškodeniu: vysoká
Membrána: áno
Nepremokavosť: vodeodolná
Druh peria : husie
Plnivosť peria : 800+
Pomer prachového peria : 90/10
Konštrukcie komôr: Box-wall Baffle Construction with EXL® on back
Kapucňa: áno
Kompatibilná s prilbou: áno
Druh zipsu: Dvojcestný YKK® zips s vnútornou zateplenou légou
Bočné zateplené vrecká na ruky: 2
Vonkajšie náprsné vrecká: 1
Vnútorné náprsné vrecká: 1 veľké sieťované vrecko na zips, 1 sieťované vrecko na fľašu s vodou
Zbaliteľnosť: Do sáčku (je súčasťou balenia)

Naša aktuálna kolekcia páperových búnd v sebe odráža skúsenosti z viac ako šesťdesiatich rokov vývoja a expedícií na najvyššie hory alebo mrazivé póly našej planéty. Patentované technológie, výberové a eticky získavané perie, použitie membrán GORE-TEX® alebo prepracované strihy sú pre teba garanciou, že nech už si vyberieš akúkoľvek bundu, vždy získavaš prvotriednu kvalitu aj pozáručný servis.
Všetko o páperových bundách
Down 800

Vysoko kvalitné husie perie pochádza zo západného Ruska a má minimálny obsah prachového peria 90 %. Minimálna plnivosť 800 cuin. Spĺňa DOWN CODEXⓇ.

Down Codex®

Perie pochádza vždy z fariem s etickým prístupom k chovu hydiny a je iba vedľajším produktom chovov na mäso. Každá bunda má unikátny kód, podľa ktorého je možné dohľadať pôvod peria a jeho parametre.

DRILITE® LOFT

Ľahká, priedušná a vodeodolná látka, používaná ako povrchový materiál na páperové produkty. Vysoký loft peria má zásadný význam pre maximalizáciu jeho izolačných schopností a tým aj tepelného komfortu. Preto bol tento materiál vyvinutý s ohľadom na minimálnu hmotnosť a maximálnu priedušnosť.

Fair Wear

Spoločne s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) sa spoločnosť Mountain Equipment snaží dosiahnuť spravodlivé pracovné podmienky na celom svete.


Nie je to tá pravá?

Vybrali sme pre teba ďalšie zaujímavé modely páperových búnd, ktoré sú svojím zameraním príbuzné.

Teplejšie bundy

Gasherbrum Jacket

Expedície
799 EUR

Ľahšie bundy

Vega Men’s Jacket

Expedície Horolezectvo Skialpinizmus
499 EUR

Kryos Men’s Jacket

Expedície Horolezectvo
649 EUR