Zeno Women’s Jacket

Zeno Women’s Jacket
Fast & Light
Treking
Nepremokavá a vetruodolná dámska membránová bunda, ktorú budeš mať vždy zbalenú ako záložný kúsok. Seriózna ochrana pred živlami v super ľahkom a zbaliteľnom prevedení. Ideálne pre dni, kedy sa ti nepodarí uniknúť popoludňajšej búrke. Pôsobivo ľahká, ale napriek tomu odolná a so všetkými dôležitými funkčnými prvkami.

Celková hmotnosť

270 g

Membrána


Doporučená cena
219 EUR
Zeno Women’s Jacket
Zeno Women’s Jacket

Nepremokavá a vetruodolná dámska membránová bunda, ktorú budeš mať vždy zbalenú ako záložný kúsok. Seriózna ochrana pred živlami v super ľahkom a zbaliteľnom prevedení. Ideálne pre dni, kedy sa ti nepodarí uniknúť popoludňajšej búrke. Pôsobivo ľahká, ale napriek tomu odolná a so všetkými dôležitými funkčnými prvkami.

Materiál

Bunda je ušitá z recyklovaného 2,5-vrstvového materiálu DRILITE®, ktorý je spoľahlivo nepremokavý a odolný.

  • Pri bunde je kladený dôraz na ideálny pomer odolnosti a nízkej hmotnosti, preto je u nej použitý dostatočne odolný materiál s pevnosťou vlákien 50D.
  • Materiál je ošetrený  vodeodpudivou DWR úpravou bez obsahu FC.

Strih

Bunda je pohodlná a má premyslený strih Women’s Alpine Fit. Rukávy sú predtvarované a oblasť ramien je ušitá z jedného kusu a doplnená malými vložkami pre dokonalý tvar a funkčnosť. Bunda ťa tak nebude obmedzovať pri lezení, dokonca ani s batohom na chrbte. Skosené manžety rukávov so sťahovaním na suchý zips ľahko navlečieš aj cez rukavice. Spodný lem je možné stiahnuť pomocou gumových šnúrok.

Ochrana hlavy

Za nepriaznivých poveternostných podmienok je dobrá ochrana hlavy kľúčom k udržaniu komfortu. S plne nastaviteľnou anatomicky tvarovanou kapucňou Mountain Hood je tento problém vyriešený.

  • Veľkosť si nastavíš pomocou premyslených gumových šnúrok a patentov. Sťahovacie šnúrky kapucne sú vsadené v kanálikoch, aby ťa neobťažovali vo vetre.

Funkčné detaily

Každý detail bundy je navrhnutý s dôrazom na ideálny pomer  funkčnosti a nízkej hmotnosti.

  • Bunda má nepremokavé hladké švy, na vonkajšej strane neuvidíš žiadne nite, čo zaisťuje, že sa švy nepredrú a tým pádom vydržia oveľa dlhšie, navyše to eliminuje nasávanie vlhkosti cez nite, a švy sú ešte podlepené nepremokavými páskami.
  • Kvalitní centrálny zips značky YKK® s vonkajšou légou, ktorá zabraňuje prenikaniu vlhkosti.

Praktické prvky

Bunda má dve veľké vrecká na ruky so zipsami YKK® WR, ktoré sú ľahko dostupné aj s batohom na chrbte. Pre ešte vyšší komfort pri aktívnom pohybe je bunda vybavená ventilačnými otvormi v podpazuší, ktoré ľahko nastavíš pomocou dvojsmerného zipsu YKK® WR.

Parametre
Veľkosti: 8-16
Hmotnosť: 270 g
Materiál: 2,5-vrstvový recyklovaný DRILITE® 50D
Odolnosť proti roztrhnutiu, poškodeniu: vysoká
Membrána: DRILITE®
Typ membrány: porézna
FC free DWR: áno
Podlepené švy: áno
Storm construction: áno
Strih: Alpine Fit
Kapucňa: áno
Typ kapucne: Mountain Hood
Kompatibilná s prilbou: nie
Dvjcestný centrálny zips: nie
Typ centrálneho zipsu: Celorozopínací YKK® Aquaguard®
Vetranie v podpazuší: áno
Bočné vrecká na ruky: 2 so zipsami YKK® WR
Predtvarované rukávy so sťahovaním na suchý zips: áno
Sťahovanie spodného lemu: áno
Snežný pás: áno
Naša aktuálna kolekcia nepremokavých búnd v sebe odráža skúsenosti z viac ako šesťdesiatich rokov vývoja a expedícií na najvyššie hory alebo mrazivé póly našej planéty. Patentované technológie, použitie prvotriednych membrán GORE-TEX a DRILITE® alebo prepracované strihy sú pre teba garanciou, že nech už si vyberieš akúkoľvek bundu, vždy získavaš prvotriednu kvalitu aj pozáručný servis.
Všetko o nepremokavých bundách
DRILITE®

Hydrofilná, monolitická polyuretánová membrána, ktorá je odolná voči vode aj vetru a je dobre priedušná. Prednosťou tejto membrány je nízka váha a dobrá zbaliteľnosť.

Fair Wear

Spoločne s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) sa spoločnosť Mountain Equipment snaží dosiahnuť spravodlivé pracovné podmienky na celom svete.

FC free

Produkt je označený ako “FC free” (bez FC), pokiaľ fluorokarbóny neboli použité pri výrobnom procese žiadnej z hlavných tkanín produktu. Komponenty, ako sú zipsy, doplnky alebo podšívky, sú vylúčené.

FC free DWR

Ekologická verzia vodeodpudivej úpravy DWR (durable water repellence), ktorá neobsahuje chemickú zlúčeninu fluorocarbon, ktorá je toxická a znečisťuje životné prostredie.

Recyklovaný obsah

Produkt definujeme ako "obsahujúci recyklovaný obsah", keď aspoň jedna z hlavných tkanín produktu obsahuje recyklovaný obsah. Všetky recyklované materiály musia byť certifikované podľa globálnych štandardov pre recykláciu (GRS).


Nie je to tá pravá?

Vybrali sme pre teba ďalšie zaujímavé modely nepremokavých búnd, ktoré sú svojim zameraním príbuzné.

Odolnejšie bundy

Rupal Women’s Jacket

Vysokohorská turistika Zimné horolezectvo
459 EUR