Makalu Women’s Jacket

Makalu Women’s Jacket
Skialpinizmus
Treking
Vysokohorská turistika
Veľmi spoľahlivá dámska nepremokavá bunda na turistiku a alpinizmus, ktorá spája funkčnosť, nízku hmotnosť a odolnosť. Je veľmi ľahká, a zároveň veľmi odolná na celodenné nosenie v náročných horských podmienkach aj s ťažkým batohom na chrbte. Skvelá bunda na celoročné použitie. Je ušitá z novej ekologickej membrány ePE od firmy GORE-TEX a neobsahuje FC, takže je šetrná k životnému prostrediu.

Celková hmotnosť

480 g

Membrána


Doporučená cena
399 EUR
Makalu Women’s Jacket
Makalu Women’s Jacket

Veľmi spoľahlivá dámska nepremokavá bunda na turistiku a alpinizmus, ktorá spája funkčnosť, nízku hmotnosť a odolnosť. Je veľmi ľahká, a zároveň veľmi odolná na celodenné nosenie v náročných horských podmienkach aj s ťažkým batohom na chrbte. Skvelá bunda na celoročné použitie. Je ušitá z novej ekologickej membrány ePE od firmy GORE-TEX a neobsahuje FC, takže je šetrná k životnému prostrediu.

Materiál

Bunda je ušitá z trojvrstvového materiálu GORE-TEX s novou ekologickou ePE membránou, ktorá neobsahuje fluorcarbon, vďaka čomu má výrazne menšiu uhlíkovú stopu ako predchádzajúce membrány. Táto ekologická membrána ale naďalej zostáva spoľahlivo nepremokavá, neprefúkavá a ochranná. Navyše má aj dlhú životnosť, čo posúva pomer výkonnosti a udržateľnosti ešte ďalej ako kedykoľvek predtým.

  • Pri bunde je kladený dôraz na vysokú odolnosť, preto je u nej použitý pevný materiál s pevnosťou vlákien 75D.
  • Materiál je ošetrený vodeodpudivou DWR úpravou bez obsahu FC.

Strih

Bunda je pohodlná a má premyslený strih Women’s Alpine Fit. Je dlhšia, aby chránila aj zadok, a spodný lem je možné stiahnuť pomocou gumových šnúrok. Rukávy sú predtvarované a oblasť ramien je ušitá z jedného kusu a doplnená malými vložkami pre dokonalý tvar a funkčnosť. Bunda ťa tak nebude obmedzovať pri lezení, dokonca ani s batohom na chrbte. Skosené manžety rukávov so sťahovaním na suchý zips ľahko navlečieš aj cez rukavice.

Ochrana hlavy

Za nepriaznivých poveternostných podmienok je dobrá ochrana hlavy kľúčom k udržaniu komfortu. S plne nastaviteľnou anatomicky tvarovanou kapucňou Mountain HC Hood je tento problém vyriešený.

  • Je kompatibilná s prilbou –  ľahko ju nasadíš s prilbou aj bez nej.
  • Veľkosť si nastavíš pomocou premyslených gumových šnúrok a patentov. Sťahovacie šnúrky kapucne sú vsadené v kanálikoch, aby ťa neobťažovali vo vetre.
  • Tvár je dokonale chránená vysokým golierom a zosilneným šiltom.

Funkčné detaily

Každý detail bundy je navrhnutý s dôrazom na ideálny pomer  funkčnosti a odolnosti.

  • Bunda má nepremokavé hladké švy, na vonkajšej strane neuvidíš žiadne nite, čo zaisťuje, že sa švy nepredrú a tým pádom vydržia oveľa dlhšie, navyše to eliminuje nasávanie vlhkosti cez nite, a švy sú ešte podlepené nepremokavými páskami.
  • Nepremokavý centrálny zips YKK® Aquaguard® s vnútornou légou zabraňuje prenikaniu vlhkosti. Dvojsmerný zips s patentom na spodku oceníš hlavne na štandoch. Pri istení si spodnú časť bundy rozopneš a pod istítkom poistíš patentom. Bunda ti tak nebude prekážať pri práci s lanom.

Praktické prvky

Bunda má dve veľké vrecká na ruky so zipsami YKK® WR, ktoré sú ľahko dostupné aj s batohom na chrbte. Pre ešte vyšší komfort pri aktívnom pohybe je bunda vybavená ventilačnými otvormi v podpazuší, ktoré ľahko nastavíš pomocou dvojsmerného zipsu YKK® WR.

Parametre
Veľkosti: 8-16
Hmotnosť: 480 g
Materiál: 3-vrstvový GORE-TEX ePE 75D
Odolnosť proti roztrhnutiu, poškodeniu: najvyššia
Membrána: GORE-TEX ePE
Typ membrány: porézna
FC free DWR: áno
Podlepené švy: áno
Storm construction: áno
Strih: Alpine Fit
Kapucňa: áno
Typ kapucne: Mountain HC Hood
Kompatibilná s prilbou: áno
Dvjcestný centrálny zips: áno
Typ centrálneho zipsu: Celorozopínací YKK® Aquaguard®
Vetranie v podpazuší: áno
Bočné vrecká na ruky: 2 so zipsami YKK® WR
Vonkajšie náprsné vrecká: 1 so zipsom YKK® WR
Vnútorné náprsné vrecká: 1 laminované, laserem rezané vrecko so zipsom YKK®
Predtvarované rukávy so sťahovaním na suchý zips: áno
Sťahovanie spodného lemu: áno
Snežný pás: áno
Naša aktuálna kolekcia nepremokavých búnd v sebe odráža skúsenosti z viac ako šesťdesiatich rokov vývoja a expedícií na najvyššie hory alebo mrazivé póly našej planéty. Patentované technológie, použitie prvotriednych membrán GORE-TEX a DRILITE® alebo prepracované strihy sú pre teba garanciou, že nech už si vyberieš akúkoľvek bundu, vždy získavaš prvotriednu kvalitu aj pozáručný servis.
Všetko o nepremokavých bundách
Fair Wear

Spoločne s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) sa spoločnosť Mountain Equipment snaží dosiahnuť spravodlivé pracovné podmienky na celom svete.

FC free

Produkt je označený ako “FC free” (bez FC), pokiaľ fluorokarbóny neboli použité pri výrobnom procese žiadnej z hlavných tkanín produktu. Komponenty, ako sú zipsy, doplnky alebo podšívky, sú vylúčené.

FC free DWR

Ekologická verzia vodeodpudivej úpravy DWR (durable water repellence), ktorá neobsahuje chemickú zlúčeninu fluorocarbon, ktorá je toxická a znečisťuje životné prostredie.

GORE-TEX ePE

Ekologická membrána porézneho typu, vyrobená z expandovaného polyetylénu, ktorá neobsahuje FC vďaka čomu má výrazne menšiu uhlíkovú stopu ako iné membrány od GORE-TEX. Táto membrána ale naďalej zostáva spoľahlivo nepremokavá, neprefúkavá a ochranná. Navyše má aj dlhú životnosť, čo posúva pomer výkonnosti a udržateľnosti ešte ďalej.

Menší environmentálny dopad

Produkt, ktorý má preukázateľne nižší environmentálny dopad ako jeho predošlá verzia. Napríklad môže používať metódu farbenia, ktorá významne znižuje spotrebu vody a energie. Všetky takéto tvrdenia musia byť preukázané prostredníctvom overenia dodávateľa a certifikácie materiálov a ich sledovateľnosti.

Recyklovaný obsah

Produkt definujeme ako "obsahujúci recyklovaný obsah", keď aspoň jedna z hlavných tkanín produktu obsahuje recyklovaný obsah. Všetky recyklované materiály musia byť certifikované podľa globálnych štandardov pre recykláciu (GRS).


Nie je to tá pravá?

Vybrali sme pre teba ďalšie zaujímavé modely nepremokavých búnd, ktoré sú svojim zameraním príbuzné.

Ľahšie bundy

Saltoro Women’s Jacket

Letné horolezectvo Skialpinizmus Treking
309 EUR

Odolnejšie bundy

Tupilak Women’s Jacket

Expedície Zimné horolezectvo
649 EUR