Lhotse Men’s Jacket

Lhotse Men’s Jacket
Letné horolezectvo
Vysokohorská turistika
Zimné horolezectvo
Prvotriedna pánska nepremokavá bunda z materiálu GORE-TEX Pro, poskytuje skvelý výkon a absolútnu ochranu pre horolezectvo a vysokohorskú turistiku v akomkoľvek počasí. Či už ide o niekoľkodenné lezenie v Alpách alebo turistický prechod Tatrami, môžeš sa na ňu maximálne spoľahnúť. Táto špičková bunda získala už mnoho ocenení v nezávislých recenziách a je veľmi obľúbená medzi alpinistami. Jej posledná verzia predstavuje ideálne spojenie funkčnosti, nízkej hmotnosti a odolnosti.

Celková hmotnosť

500 g

Membrána


Doporučená cena
649 EUR
Lhotse Men’s Jacket
Lhotse Men’s Jacket

Prvotriedna pánska nepremokavá bunda z materiálu GORE-TEX Pro, poskytuje skvelý výkon a absolútnu ochranu pre horolezectvo a vysokohorskú turistiku v akomkoľvek počasí. Či už ide o niekoľkodenné lezenie v Alpách alebo turistický prechod Tatrami, môžeš sa na ňu maximálne spoľahnúť. Táto špičková bunda získala už mnoho ocenení v nezávislých recenziách a je veľmi obľúbená medzi alpinistami. Jej posledná verzia predstavuje ideálne spojenie funkčnosti, nízkej hmotnosti a odolnosti.

Materiál

Bunda je ušitá z trojvrstvového materiálu GORE-TEX Pro s ktorým máš záruku 100% nepremokavosti a najvyššej priedušnosti, vďaka čomu sa na ňu môžeš spoľahnúť v náročných horských podmienkach.

  • Segmenty v oblasti ramien a rukávov sú ušité z pevnejšieho materiálu s pevnosťou vlákien 80D pre väčšiu odolnosť namáhaných častí.
  • Na zvyšných miestach sú ušetrené cenné gramy použitím jemnejšieho, ale stále dostatočne odolného materiálu s pevnosťou vlákien 40D.

Strih

Bunda je pohodlná a má premyslený strih Alpine Fit. Je dlhšia, aby chránila aj zadok, a spodný lem je možné stiahnuť pomocou gumových šnúrok. Rukávy sú predtvarované a oblasť ramien je ušitá z jedného kusu a doplnená malými vložkami pre dokonalý tvar a funkčnosť. Bunda ťa tak nebude obmedzovať pri lezení, dokonca ani s batohom na chrbte. Skosené manžety rukávov so sťahovaním na suchý zips ľahko navlečieš aj cez rukavice.

Ochrana hlavy

Za nepriaznivých poveternostných podmienok je dobrá ochrana hlavy kľúčom k udržaniu komfortu. S plne nastaviteľnou anatomicky tvarovanou kapucňou Mountain HC Hood je tento problém vyriešený.

  • Ľahko ju nasadíš s prilbou aj bez nej.
  • Veľkosť si nastavíš pomocou premyslených gumových šnúrok a patentov Cohaesive™. Patenty sú vsadené vo vnútri goliera a celý panel v oblasti tváre je bez švov, čo zaisťuje maximálne pohodlie a jednoduché použitie aj v rukaviciach. Sťahovacie šnúrky kapucne sú vsadené v kanálikoch, aby ťa neobťažovali vo vetre.
  • Tvár je dokonale chránená vysokým golierom a zosilneným šiltom.
  • Dizajn oblasti hlavy zaisťuje pohodlí a mobilitu pri istení na štande.

Funkčné detaily

Každý detail bundy je navrhnutý s dôrazom na funkčnosť a ochranu pred prírodnými živlami.

  • Bunda má nepremokavé hladké švy, na vonkajšej strane neuvidíš žiadne nite, čo zaisťuje, že sa švy nepredrú a tým pádom vydržia oveľa dlhšie, navyše to eliminuje nasávanie vlhkosti cez nite, a švy sú ešte podlepené nepremokavými páskami.
  • Nepremokavý centrálny zips YKK® Aquaguard® s vnútornou légou zabraňuje prenikaniu vlhkosti. Dvojsmerný zips s patentom na spodku oceníš hlavne na štandoch. Pri istení si spodnú časť bundy rozopneš a pod istítkom poistíš patentom. Bunda ti tak nebude prekážať pri práci s lanom.
  • Na bunde sú použité prvky Storm Construction, vďaka ktorým sa na ňu môžeš spoľahnúť aj v extrémne nepriaznivých poveternostných podmienkach.

Praktické prvky

Bunda má dve veľké vrecká na ruky a dve veľké napoleónske náprsné vrecká. Vrecká sú rezané laserom, laminované, so zipsami YKK® Aquaguard® a ľahko dostupné aj s batohom na chrbte. Pre ešte vyšší komfort pri aktívnom pohybe je bunda vybavená ventilačnými otvormi v podpazuší, ktoré ľahko nastavíš pomocou dvojsmerného zipsu YKK® WR.

Parametre
Veľkosti: S-XXL
Hmotnosť: 500 g
Materiál: 3-vrstvový GORE-TEX Pro 40D, 3-vrstvový GORE-TEX Pro 80D
Odolnosť proti roztrhnutiu, poškodeniu: vysoká
Membrána: GORE-TEX Pro
Typ membrány: porézna
FC free DWR: áno
Podlepené švy: áno
Storm construction: áno
Strih: Alpine Fit
Kapucňa: áno
Typ kapucne: Mountain HC Hood s prvkami CohaesiveTM
Kompatibilná s prilbou: áno
Dvjcestný centrálny zips: áno
Typ centrálneho zipsu: Celorozopínací YKK® Aquaguard®
Vetranie v podpazuší: áno
Bočné vrecká na ruky: 2 so zipsami YKK® Aquaguard®
Vonkajšie náprsné vrecká: 1 so zipsom YKK® Aquaguard®
Vnútorné náprsné vrecká: 1 laminované, laserem rezané vrecko so zipsom YKK®
Predtvarované rukávy so sťahovaním na suchý zips: áno
Sťahovanie spodného lemu: áno
Snežný pás: áno
Naša aktuálna kolekcia nepremokavých búnd v sebe odráža skúsenosti z viac ako šesťdesiatich rokov vývoja a expedícií na najvyššie hory alebo mrazivé póly našej planéty. Patentované technológie, použitie prvotriednych membrán GORE-TEX a DRILITE® alebo prepracované strihy sú pre teba garanciou, že nech už si vyberieš akúkoľvek bundu, vždy získavaš prvotriednu kvalitu aj pozáručný servis.
Všetko o nepremokavých bundách
Fair Wear

Spoločne s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) sa spoločnosť Mountain Equipment snaží dosiahnuť spravodlivé pracovné podmienky na celom svete.

GORE-TEX Pro

Membrána porézneho typu, ktorá je 100% nepremokavá. Mountain Equipment používa jej najpriedušnejšiu verziu, ktorá ponúka ideálnu kombináciu nepremokavosti, odolnosti, priedušnosti a nízkej hmotnosti.

Menší environmentálny dopad

Produkt, ktorý má preukázateľne nižší environmentálny dopad ako jeho predošlá verzia. Napríklad môže používať metódu farbenia, ktorá významne znižuje spotrebu vody a energie. Všetky takéto tvrdenia musia byť preukázané prostredníctvom overenia dodávateľa a certifikácie materiálov a ich sledovateľnosti.

Storm Construction

Technológia Storm Construction zabezpečuje extrémne vysokú odolnosť voči prírodným živlom. Už aj nepremokavé zipsy sú ešte poistené vnútornou légou z membrány GORE-TEX Pro, ktorá odvádza prípadnú vlhkosť. Lemy sú z vnútornej strany ešte poistené membránou GORE-TEX Pro, aby vlhkosť nenasiakla do podšívky. Hladké švy sú zvnútra podlepené extra širokou páskou, aby sa na ne dalo naozaj spoľahnúť.


Nie je to tá pravá?

Vybrali sme pre teba ďalšie zaujímavé modely nepremokavých búnd, ktoré sú svojim zameraním príbuzné.

Ľahšie bundy

Shivling Men’s Jacket

Letné horolezectvo Skialpinizmus
599 EUR

Odolnejšie bundy

Changabang Men’s Jacket

Expedície
849 EUR