Firefox Women’s Jacket

Firefox Women’s Jacket
Fast & Light
Výnimočne priedušná dámska nepremokavá bunda z materiálu GORE-TEX Active, ktorá poskytuje serióznu ochranu pri akýchkoľvek rýchlych aktivitách v horách. Je ľahká, vysoko priedušná, nepremokavá a poskytne ti spoľahlivú ochranu počas letnej búrky v horách alebo ťa ochráni pred vetrom na exponovanom hrebeni. Je navrhnutá pre intenzívny pohyb v horách.

Celková hmotnosť

280 g

Membrána


Doporučená cena
489 EUR
Firefox Women’s Jacket
Firefox Women’s Jacket

Výnimočne priedušná dámska nepremokavá bunda z materiálu GORE-TEX Active, ktorá poskytuje serióznu ochranu pri akýchkoľvek rýchlych aktivitách v horách. Je ľahká, vysoko priedušná, nepremokavá a poskytne ti spoľahlivú ochranu počas letnej búrky v horách alebo ťa ochráni pred vetrom na exponovanom hrebeni. Je navrhnutá pre intenzívny pohyb v horách.

Materiál

Bunda je ušitá z výnimočne priedušného trojvrstvového materiálu GORE-TEX Active, s ktorým máš záruku 100% nepremokavosti a extrémne vysokej priedušnosti.

  • Pri bunde je kladený dôraz na nízku hmotnosť a vysokú priedušnosť, preto je u nej použitý jemnejší, ale stále dostatočne odolný materiál s pevnosťou vlákien 30D.

Strih

Bunda je strihu Women’s Alpine Fit. Ide o strih, špeciálne navrhnutý pre aktívny, rýchly pohyb v horskom teréne. Bunda ťa tak nebude obmedzovať a ty si môžeš naplno užiť horský beh alebo aj bicykel. Spodný lem je možné stiahnuť pomocou gumových šnúrok. Rukávy sú predtvarované a oblasť ramien je ušitá z jedného kusu a doplnená malými vložkami pre dokonalý tvar a funkčnosť. Skosené manžety rukávov so sťahovaním na suchý zips ľahko navlečieš aj cez rukavice.

Ochrana hlavy

Za nepriaznivých poveternostných podmienok je dobrá ochrana hlavy kľúčom k udržaniu komfortu. S plne nastaviteľnou anatomicky tvarovanou kapucňou Mountain Hood je tento problém vyriešený.

  • Jej veľkosť si nastavíš pomocou premyslených gumových šnúrok a patentov. Sťahovacie šnúrky kapucne sú vsadené v kanálikoch, aby ťa neobťažovali vo vetre.
  • Kapucňu je možné zrolovať, aby ťa neobťažovala pri rýchlom behu.

Funkčné detaily

Každý detail bundy je navrhnutý s dôrazom na ideálny pomer vysokej priedušnosti,  funkčnosti a nízkej hmotnosti.

  • Bunda má nepremokavé hladké švy, na vonkajšej strane neuvidíš žiadne nite, čo zaisťuje, že sa švy nepredrú a tým pádom vydržia oveľa dlhšie, navyše to eliminuje nasávanie vlhkosti cez nite, a švy sú ešte podlepené nepremokavými páskami.
  • Vodeodolný centrálny zips YKK® WR s vnútornou légou zabraňuje prenikaniu vlhkosti.

Praktické prvky

Bunda má dve veľké vrecké na ruky so zipsami YKK® WR, ktoré sú vo vnútri zo sieťoviny a môžu slúžiť aj ako dodatočné vetracie otvory. Navyše sú dostupné aj s batohom na chrbte, a tak sa do nich ľahko dostaneš aj za behu. Pre ešte vyšší komfort pri aktívnom pohybe je bunda vybavená ventilačnými otvormi v podpazuší, ktoré ľahko nastavíš pomocou zipsu YKK® WR.

Parametre
Veľkosti: 8-16
Hmotnosť: 280 g
Materiál: 3-vrstvový GORE TEX Active 30D
Odolnosť proti roztrhnutiu, poškodeniu: solídna
Membrána: GORE-TEX Active
Typ membrány: porézna
FC free DWR: áno
Podlepené švy: áno
Storm construction: áno
Strih: Alpine Fit
Kapucňa: áno
Typ kapucne: Mountain Hood
Kompatibilná s prilbou: nie
Dvjcestný centrálny zips: nie
Typ centrálneho zipsu: Celorozopínací YKK® Aquaguard®
Vetranie v podpazuší: áno
Bočné vrecká na ruky: 2 so zipsami YKK® WR
Predtvarované rukávy so sťahovaním na suchý zips: áno
Sťahovanie spodného lemu: áno
Snežný pás: áno
Naša aktuálna kolekcia nepremokavých búnd v sebe odráža skúsenosti z viac ako šesťdesiatich rokov vývoja a expedícií na najvyššie hory alebo mrazivé póly našej planéty. Patentované technológie, použitie prvotriednych membrán GORE-TEX a DRILITE® alebo prepracované strihy sú pre teba garanciou, že nech už si vyberieš akúkoľvek bundu, vždy získavaš prvotriednu kvalitu aj pozáručný servis.
Všetko o nepremokavých bundách
Fair Wear

Spoločne s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) sa spoločnosť Mountain Equipment snaží dosiahnuť spravodlivé pracovné podmienky na celom svete.

GORE-TEX Active

Membrána porézneho typu, ktorá je 100% nepremokavá, ľahká a zároveň dostatočne odolná a vyniká najmä extra vysokou priedušnosťou.


Nie je to tá pravá?

Vybrali sme pre teba ďalšie zaujímavé modely nepremokavých búnd, ktoré sú svojim zameraním príbuzné.

Odolnejšie bundy

Garwhal Women’s Jacket

Letné horolezectvo Treking
259 EUR