Kryos Long

Kryos Long
Alpinizmus
Expedície
Ultralight & Minipack
Kryos Long je páperový spací vak určený na horolezectvo v zimných podmienkach a skialpinistické prechody bez zázemia horských chát. Počítaj s vynikajúcou ochranou tela a nízkou hmotnosťou. Verzia "long" má predĺženú veľkosť pre dobrodruhov s výškou 185 až 200 cm.
Comfort -9 °C / Comfort limit -16 °C / Extreme -37 °C

Teplota
Good night’s sleep

-20 °C

Celková hmotnosť

1200 g

Doporučená cena
699 EUR
Kryos Long
Kryos Long

Ruské husie perie s plnivosťou 800+ cuin má pomer prachového k zlomkovému periu 90/10. Strih spacáku Alpine Fit 2.0 je úzky s dôrazom na maximalizáciu izolačnej účinnosti spacieho vaku. Vďaka inovatívnemu systému pružných švov EXL® a tým minimalizácii vnútorného priestoru, je na vyhriatie spacáku potrebné menej energie.

Konštrukcia spacieho vaku pozostáva len z komôr plnených perím so šikmými stenami (V-komory a lichobežníkové komory), čo zabezpečuje minimálne tepelné straty. Každá jedna komora má presne stanovené množstvo peria. Anatomicky tvarovaná kapucňa so 7 komorami s husím perím sa dá výborne stiahnuť okolo hlavy. Podľa tvaru chodidiel do lichobežníka tvarovaná izolácia nôh – Trapezium 6 so šiestimi komorami s perím.

Povrchový materiál spacieho vaku DRILITE®LOFT 10D je vďaka membráne nepremokavý a v oblasti izolácie nôh a kapucne tvorí aj vnútornú časť spacieho vaku. Zvyšok vnútornej strany spacieho vaku je vyrobený z jemného, ale pevného materiálu Ultrasoft™ 10D. Oba materiály sú veľmi priedušné a vďaka svojej jemnosti aj veľmi skladné.

Dlhý zips so zámkom Lode Lock™ na jazdci zabraňuje nechcenému rozopnutiu. Vďaka dvom jazdcom je možné v zipse vytvoriť vetrací otvor a regulovať tak klímu v spacom vaku v prípade väčšieho tepla, než na aké je spací vak stavaný.

Spací vak sa dodáva s nepremokavým kompresným obalom s vodotesným uzáverom. Na uskladnenie je súčasťou spacieho vaku priestranný sieťovaný vak v tvare kocky.

Parametre
Značka: Mountain Equipment
Pohlavie: unisex
Garancia dobrého spánku (GNS): -20 °C
Teplota KOMFORT: -9 °C
Teplota LIMIT: -16 °C
Teplota EXTRÉM: -37 °C
Celková hmotnosť: 1200 g
Hmotnosť peria: 785 g
Objem zbalený: 17.9 l
Zbalený stav: 30x26x23 cm
Strih: Alpine Fit 2.0
Izolácia nôh: Trapezium 6 komôr
Kapucňa: 7 komôr
Druh peria : husie
Plnivosť peria : 800+
Pomer prachového peria : 90/10
Komory: V- komory / Lichobežníkové komory
Povrchový materiál : DRILITE®LOFT 10D, 28g/m², 10D Nylon
Membrána: áno
Nepremokavosť: vodeodolný
Sila vlákien vonkajšej textílie : 10
PFC free DWR (povrchový materiál): nie
Vnútorný materiál: Ultrasoft™ 10, 28g/m², 10D Nylon
PFC free DWR (vnútorný materiál): nie
Ľavý zips: áno
Pravý zips: nie
Druh a dĺžka zipsu: YKK® #5 Coil 2-way, 140cm
Kompresný obal: Nepremokavý kompresný obal
Skladovací obal: áno
Už vyše 60 rokov vyvíjame páperové spacie vaky a doslova sa hráme s každým gramom páperia. Všetko je premyslené a založené na výskume.
Všetko o spacích vakoch
Kvalitná a dobre izolujúca karimatka je základom pre komfortný spánok. Izoluje chlad od zeme a platí pravidlo, že aj ten najlepší spacák nezaručí kvalitný spánok bez dobre izolujúcej karimatky.
Katalóg karimatiek Dôležitosť karimatky
Down 800

Vysokokvalitné husie perie pochádza zo západného Ruska a má minimálny obsah prachového peria 90 %. Minimálna plnivosť je 800 cuin. Spĺňa požiadavky DOWN CODEX.

Down Codex®

Perie vždy pochádza z fariem s etickým prístupom k chovu hydiny a je len vedľajším produktom chovu na mäso. Každý spací vak má unikátny kód, pomocou ktorého možno zistiť pôvod peria a jeho parametre.

DRILITE® LOFT

Ľahká, priedušná a vodeodolná látka s recyklovanou lícovou tkaninou, používaná na ochranu peria v spacáku proti vode a nečistotám.

Fair Wear

Spoločnosť Mountain Equipment sa spolu s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) usiluje o dosiahnutie spravodlivých pracovných podmienok na celom svete.

Good Night's Sleep Guaranteed

Teplota okolia, pri ktorej garantujeme dobrý spánok, overená skutočnými skúsenosťami. Ak ti bude v spacom vaku zima, máš 30 dní na výmenu za teplejší.


Hľadáš teplejší alebo ľahší spacák na svoju misiu?

Pokúsime sa ti to čo najviac zjednodušiť. Nižšie si môžeš pozrieť spacie vaky, ktoré sme vybrali ako najlepšie alternatívy z hľadiska komfortu spánku alebo hmotnosti. Nezabudni, že spací vak môžeš vždy do 30 dní vymeniť za teplejší.

Teplejšie spacáky

Glacier 1000 Long

Alpinizmus Expedície
Good night’s sleep teplota: -25 °C

Comfort -11 °C / Comfort limit -19 °C / Extreme -42 °C
Hmotnosť 1650 g
619 EUR

Snowline Long

Alpinizmus Expedície
Good night’s sleep teplota: -23 °C

Comfort 0 °C / Comfort limit 0 °C / Extreme 0 °C
Hmotnosť 1530 g
899 EUR

Ľahšie spacáky

Fireflash Long

Alpinizmus Letné horolezectvo Ultralight & Minipack
Good night’s sleep teplota: -16 °C

Comfort -7 °C / Comfort limit -14 °C / Extreme -34 °C
Hmotnosť 1010 g
729 EUR