Helium 400

Helium 400
Bikepacking
Kemping
Trekking
Spací vak Helium 400 je neuveriteľne ľahký, na to, že zvládne aj slabý mráz. S hmotnosťou 820 g je lacnejšou alternatívou k modelu Firefly, ktorý je etalónom ľahkosti pre bikepackerov.
Comfort 0 °C / Comfort limit -6 °C / Extreme -24 °C

Teplota
Good night’s sleep

-5 °C

Celková hmotnosť

820 g

Doporučená cena
319 EUR
Helium 400
Helium 400

Kačacie perie s plnivosťou 700+ cuin. Pomer prachového peria k zlomkovému je 90/10. Užší strih spacáku Alpine Fit 2.0 minimalizuje hmotnosť spacáku a objem jeho vnútorného priestoru, čím šetrí energiu potrebnú na zahriatie priestoru v spacáku.

Konštrukcia spacáku pozostáva zo skosených Z-komôr naplnených perím, zaisťujúcim minimálne tepelné straty. Anatomicky tvarovaná kapucňa z 5 komôr s perím sa dá výborne stiahnuť okolo hlavy. Podľa tvaru chodidiel do lichobežníka tvarovaná izolácia nôh – Trapezium 4 so štyrmi komorami s perím. Každá komora má presne určené množstvo peria.

100% recyklovaná povrchová látka spacáku HELIUM™ 20D je ľahká, vysoko priedušná a vodoodpudivá (hydrofóbna). 100% recyklovaná vnútorná látka spacáku Supersoft™ 20D je veľmi jemná a príjemná na dotyk.

Dlhý zips so zámkom Lode Lock™ na jazdci zabraňuje nechcenému rozopnutiu. Vďaka dvom jazdcom je možné v zipse vytvoriť vetrací otvor a regulovať tak klímu v spacom vaku v prípade väčšieho tepla, než na aké je spací vak stavaný.

Spací vak sa dodáva s nepremokavým kompresným obalom s vodotesným uzáverom. Na uskladnenie je súčasťou spacieho vaku priestranný sieťovaný vak v tvare kocky.

Parametre
Značka: Mountain Equipment
Pohlavie: muž
Garancia dobrého spánku (GNS): -5 °C
Teplota KOMFORT: 0 °C
Teplota LIMIT: -6 °C
Teplota EXTRÉM: -24 °C
Celková hmotnosť: 820 g
Hmotnosť peria: 403 g
Objem zbalený: 10.1 l
Zbalený stav: 24x21x20 cm
Strih: Alpine Fit 2.0
Izolácia nôh: Trapezium 4 komory
Kapucňa: 5 komôr
Druh peria : kačacie
Plnivosť peria : 700+
Pomer prachového peria : 90/10
Komory: Skosené Z- komory
Povrchový materiál : HELIUM™ 20, 34g/m², 20D 100% Recyklovaný Nylon
Membrána: nie
Nepremokavosť: vodoodpudivý
Sila vlákien vonkajšej textílie : 20
Vnútorný materiál: Supersoft™ 20, 37g/m², 20D 100% Recyklovaný Nylon
Ľavý zips: áno
Pravý zips: áno
Druh a dĺžka zipsu: YKK® #5 Coil 2-way, 140cm
Kompresný obal: Nepremokavý kompresný obal
Skladovací obal: áno
Už vyše 60 rokov vyvíjame páperové spacie vaky a doslova sa hráme s každým gramom páperia. Všetko je premyslené a založené na výskume.
Všetko o spacích vakoch
Kvalitná a dobre izolujúca karimatka je základom pre komfortný spánok. Izoluje chlad od zeme a platí pravidlo, že aj ten najlepší spacák nezaručí kvalitný spánok bez dobre izolujúcej karimatky.
Katalóg karimatiek Dôležitosť karimatky
Down 700

Vysokokvalitné kačacie perie má minimálny obsah páperia 90 % a jeho plnivosť začína na 700 cuin. Perie z etického chovu garantované známkou DOWN CODEX.

Down Codex®

Perie vždy pochádza z fariem s etickým prístupom k chovu hydiny a je len vedľajším produktom chovu na mäso. Každý spací vak má unikátny kód, pomocou ktorého možno zistiť pôvod peria a jeho parametre.

Fair Wear

Spoločnosť Mountain Equipment sa spolu s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) usiluje o dosiahnutie spravodlivých pracovných podmienok na celom svete.

Good Night's Sleep Guaranteed

Teplota okolia, pri ktorej garantujeme dobrý spánok, overená skutočnými skúsenosťami. Ak ti bude v spacom vaku zima, máš 30 dní na výmenu za teplejší.

Helium 20

Hélium 20 je 100 % recyklovaný, výnimočne ľahký, mäkký a skladný materiál. Husto tkaná štruktúra tkaniny zabezpečuje najvyššiu úroveň odolnosti voči vetru a úniku peria zo spacieho vaku. Okrem toho je ošetrená vodoodolnou úpravou DWR bez obsahu PFC.


Hľadáš teplejší alebo ľahší spacák na svoju misiu?

Pokúsime sa ti to čo najviac zjednodušiť. Nižšie si môžeš pozrieť spacie vaky, ktoré sme vybrali ako najlepšie alternatívy z hľadiska komfortu spánku alebo hmotnosti. Nezabudni, že spací vak môžeš vždy do 30 dní vymeniť za teplejší.

Teplejšie spacáky

Helium 600

Kemping Trekking
Good night’s sleep teplota: -10 °C

Comfort -5 °C / Comfort limit -11 °C / Extreme -31 °C
Hmotnosť 1030 g
369 EUR

Glacier 450

Alpinizmus Letné horolezectvo
Good night’s sleep teplota: -9 °C

Comfort -1 °C / Comfort limit -8 °C / Extreme -26 °C
Hmotnosť 1010 g
449 EUR

Ľahšie spacáky

Firefly

Bikepacking Trekking Ultralight & Minipack
Good night’s sleep teplota: -3 °C

Comfort 4 °C / Comfort limit -2 °C / Extreme -18 °C
Hmotnosť 550 g
499 EUR

Varianta so strihom GT

Helium GT 400

Kemping Trekking
Good night’s sleep teplota: -5 °C

Comfort 0 °C / Comfort limit -6 °C / Extreme -24 °C
Hmotnosť 890 g
349 EUR