Glacier 1000 Women’s

Glacier 1000 Women’s
Alpinizmus
Expedície
Glacier 1000 Women's je dámsky páperový spací vak vhodný na trekingové výstupy na vrcholy a zimné bivakovanie. Vydarená kombinácia pohodlia, odolnosti voči vlhkosti a ochrany tela vôbec, do teplôt až do -21 °C.
Comfort -11 °C / Comfort limit -19 °C / Extreme -42 °C

Teplota
Good night’s sleep

-21 °C

Celková hmotnosť

1480 g

Doporučená cena
579 EUR
Glacier 1000 Women’s
Glacier 1000 Women’s

Glacier 1000 Women’s je dámsky páperový spací vak vhodný na trekingové výstupy na vrcholy a zimné bivakovanie. Vydarená kombinácia pohodlia, odolnosti voči vlhkosti a ochrany tela vôbec, do teplôt až do -21 °C.

Kačacie perie s plnivosťou 700+ cuin. Pomer prachového peria k zlomkovému je 90/10. Dámsky strih spacáku Women’s Alpine Fit je priestranný a zároveň tepelne efektívny. Vďaka zonálnemu systému pružných švov EXL® a tým minimalizácii vnútorného priestoru, je na vyhriatie spacáku potrebná menšia energia.

Konštrukcia spacáku pozostáva z lichobežníkových komôrskosených Z-komôr naplnených perím, zaisťujúcim minimálne tepelné straty. Anatomicky tvarovaná kapucňa z 5 komôr s perím sa dá výborne stiahnuť okolo hlavy. Podľa tvaru chodidiel do lichobežníka tvarovaná izolácia nôh – Trapezium 6 so šiestimi komorami s perím. Každá komora má presne určené množstvo peria.

Povrchový materiál spacieho vaku DRILITE®LOFT 30D má 100% recyklovanú lícovú tkaninu a vďaka membráne je nepremokavý. Vnútorná tkanina spacáku 100% recyklovaná Supersoft™ 20 je veľmi mäkká a príjemná na dotyk. Oba materiály sú vysoko priedušné.

Dlhý zips so zámkom Lode Lock™ na jazdci zabraňuje nechcenému rozopnutiu. Vďaka dvom jazdcom je možné v zipse vytvoriť vetrací otvor a regulovať tak klímu v spacom vaku v prípade väčšieho tepla, než na aké je spací vak stavaný.

Spací vak sa dodáva s nepremokavým kompresným obalom s vodotesným uzáverom. Na uskladnenie je súčasťou spacieho vaku priestranný sieťovaný vak v tvare kocky.

Parametre
Značka: Mountain Equipment
Pohlavie: žena
Garancia dobrého spánku (GNS): -21 °C
Teplota KOMFORT: -11 °C
Teplota LIMIT: -19 °C
Teplota EXTRÉM: -42 °C
Celková hmotnosť: 1480 g
Hmotnosť peria: 950 g
Objem zbalený: 17.9 l
Zbalený stav: 30x26x23 cm
Strih: Women's Alpine Fit s EXL®
Izolácia nôh: Trapezium 6 komôr
Kapucňa: 5 komôr
Druh peria : kačacie
Plnivosť peria : 700+
Pomer prachového peria : 90/10
Komory: Lichobežníkové komory | Skosené Z-komory
Povrchový materiál : DRILITE® LOFT, 55g/m², 30D Nylon
Membrána: áno
Nepremokavosť: vodeodolný
Sila vlákien vonkajšej textílie : 30
PFC free DWR (povrchový materiál): nie
Vnútorný materiál: Supersoft™ 20, 37g/m², 20D 100% Recyklovaný Nylon
PFC free DWR (vnútorný materiál): áno
Ľavý zips: áno
Pravý zips: áno
Druh a dĺžka zipsu: YKK® #5 Coil 2-way, 140cm
Kompresný obal: Nepremokavý kompresný obal
Skladovací obal: áno
Už vyše 60 rokov vyvíjame páperové spacie vaky a doslova sa hráme s každým gramom páperia. Všetko je premyslené a založené na výskume.
Všetko o spacích vakoch
Kvalitná a dobre izolujúca karimatka je základom pre komfortný spánok. Izoluje chlad od zeme a platí pravidlo, že aj ten najlepší spacák nezaručí kvalitný spánok bez dobre izolujúcej karimatky.
Katalóg karimatiek Dôležitosť karimatky
Down 700

Vysokokvalitné kačacie perie má minimálny obsah páperia 90 % a jeho plnivosť začína na 700 cuin. Perie z etického chovu garantované známkou DOWN CODEX.

Down Codex®

Perie vždy pochádza z fariem s etickým prístupom k chovu hydiny a je len vedľajším produktom chovu na mäso. Každý spací vak má unikátny kód, pomocou ktorého možno zistiť pôvod peria a jeho parametre.

DRILITE® LOFT

Ľahká, priedušná a vodeodolná látka s recyklovanou lícovou tkaninou, používaná na ochranu peria v spacáku proti vode a nečistotám.

Fair Wear

Spoločnosť Mountain Equipment sa spolu s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) usiluje o dosiahnutie spravodlivých pracovných podmienok na celom svete.

Good Night's Sleep Guaranteed

Teplota okolia, pri ktorej garantujeme dobrý spánok, overená skutočnými skúsenosťami. Ak ti bude v spacom vaku zima, máš 30 dní na výmenu za teplejší.


Hľadáš teplejší alebo ľahší spacák na svoju misiu?

Pokúsime sa ti to čo najviac zjednodušiť. Nižšie si môžeš pozrieť spacie vaky, ktoré sme vybrali ako najlepšie alternatívy z hľadiska komfortu spánku alebo hmotnosti. Nezabudni, že spací vak môžeš vždy do 30 dní vymeniť za teplejší.

Teplejšie spacáky

Glacier Expedition Short

Alpinizmus Expedície
Good night’s sleep teplota: -35 °C

Comfort 0 °C / Comfort limit 0 °C / Extreme 0 °C
Hmotnosť 1810 g
599 EUR

Iceline

Expedície
Good night’s sleep teplota: -30 °C

Comfort 0 °C / Comfort limit 0 °C / Extreme 0 °C
Hmotnosť 1650 g
899 EUR

Ľahšie spacáky

Kryos

Alpinizmus Expedície Ultralight & Minipack
Good night’s sleep teplota: -20 °C

Comfort -9 °C / Comfort limit -16 °C / Extreme -37 °C
Hmotnosť 1150 g
679 EUR