Firelite

Firelite
Bikepacking
Trekking
Ultralight & Minipack
Firelite je páperový spací vak ideálny na letné horolezecké výstupy a ľadovcové túry. Veľmi ľahký a mimoriadne skladný vďaka husiemu periu a jemným tkaninám.
Comfort -2 °C / Comfort limit -8 °C / Extreme -26 °C

Teplota
Good night’s sleep

-9 °C

Celková hmotnosť

770 g

Doporučená cena
599 EUR
Firelite
Firelite

Ruské husie perie s plnivosťou 900+ cuin má pomer prachového k zlomkovému periu 90/10. Strih spacáku Alpine Fit 2.0 je úzky s dôrazom na maximalizáciu izolačnej účinnosti spacieho vaku. Vďaka inovatívnemu systému pružných švov EXL® a tým minimalizácii vnútorného priestoru, je na vyhriatie spacáku potrebné menej energie.

Konštrukcia spacieho vaku pozostáva zo skosených Z-komôr vyplnených husím páperím, ktoré zabezpečujú minimálne tepelné straty. Anatomicky tvarovaná kapucňa zo 7 komôr z husieho peria sa dá dokonale utiahnuť okolo hlavy. Podľa tvaru chodidiel do lichobežníka tvarovaná izolácia nôh – Trapezium 4 so štyrmi komorami s perím. Každá komora má presne určené množstvo peria.

Povrch a vnútorný materiál spacieho vaku je identický. Tkanina Plasma™ 10D je mimoriadne mäkká, ale zároveň veľmi odolná proti roztrhnutiu. Práve ľahkosť podporuje skvelú zbaliteľnosť. Okrem toho je ošetrená vodoodpudivou úpravou DWR bez pridania PFC.

Dlhý zips so zámkom Lode Lock™ na jazdci zabraňuje nechcenému rozopnutiu. Vďaka dvom jazdcom je možné v zipse vytvoriť vetrací otvor a regulovať tak klímu v spacom vaku v prípade väčšieho tepla, než na aké je spací vak stavaný.

Spací vak sa dodáva s nepremokavým kompresným obalom s vodotesným uzáverom. Na uskladnenie je súčasťou spacieho vaku priestranný sieťovaný vak v tvare kocky.

Parametre
Značka: Mountain Equipment
Pohlavie: unisex
Garancia dobrého spánku (GNS): -9 °C
Teplota KOMFORT: -2 °C
Teplota LIMIT: -8 °C
Teplota EXTRÉM: -26 °C
Celková hmotnosť: 770 g
Hmotnosť peria: 436 g
Objem zbalený: 10.5 l
Zbalený stav: 25x21x20 cm
Strih: Alpine Fit 2.0
Izolácia nôh: Trapezium 4 komory
Kapucňa: 7 komôr
Druh peria : husie
Plnivosť peria : 900+
Pomer prachového peria : 90/10
Komory: Skosené Z- komory
Povrchový materiál : Plasma™, 26g/m², 10D Nylon
Membrána: nie
Nepremokavosť: vodoodpudivý
Sila vlákien vonkajšej textílie : 10
Vnútorný materiál: Plasma™, 26g/m², 10D Nylon
Ľavý zips: áno
Pravý zips: nie
Druh a dĺžka zipsu: YKK® #5 Coil 2-way, 140cm
Kompresný obal: Nepremokavý kompresný obal
Skladovací obal: áno
Už vyše 60 rokov vyvíjame páperové spacie vaky a doslova sa hráme s každým gramom páperia. Všetko je premyslené a založené na výskume.
Všetko o spacích vakoch
Kvalitná a dobre izolujúca karimatka je základom pre komfortný spánok. Izoluje chlad od zeme a platí pravidlo, že aj ten najlepší spacák nezaručí kvalitný spánok bez dobre izolujúcej karimatky.
Katalóg karimatiek Dôležitosť karimatky
Down 900

Najkvalitnejšie husie perie pochádza zo západného Ruska a má minimálny obsah páperia 90 %. Minimálna plnivosť 900 cuin. Spĺňa DOWN CODEX.

Down Codex®

Perie vždy pochádza z fariem s etickým prístupom k chovu hydiny a je len vedľajším produktom chovu na mäso. Každý spací vak má unikátny kód, pomocou ktorého možno zistiť pôvod peria a jeho parametre.

Fair Wear

Spoločnosť Mountain Equipment sa spolu s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) usiluje o dosiahnutie spravodlivých pracovných podmienok na celom svete.

Good Night's Sleep Guaranteed

Teplota okolia, pri ktorej garantujeme dobrý spánok, overená skutočnými skúsenosťami. Ak ti bude v spacom vaku zima, máš 30 dní na výmenu za teplejší.

Plasma™

Jedna z najľahších tkanín vyrábaných na šitie konštrukcií spacích vakov. Ideálna pre cyklistov alebo trekerov, pre ktorých je dôležitá hmotnosť.


Hľadáš teplejší alebo ľahší spacák na svoju misiu?

Pokúsime sa ti to čo najviac zjednodušiť. Nižšie si môžeš pozrieť spacie vaky, ktoré sme vybrali ako najlepšie alternatívy z hľadiska komfortu spánku alebo hmotnosti. Nezabudni, že spací vak môžeš vždy do 30 dní vymeniť za teplejší.

Teplejšie spacáky

Fireflash

Alpinizmus Letné horolezectvo Ultralight & Minipack
Good night’s sleep teplota: -16 °C

Comfort -7 °C / Comfort limit -14 °C / Extreme -34 °C
Hmotnosť 950 g
699 EUR