Gasherbrum Jacket

Gasherbrum Jacket
Expedície
Výnimočne teplá expedičná páperka. Osvedčená pre tie najdlhšie polárne prechody a výstupy najťažšími cestami v najvyšších horách sveta.

Celková hmotnosť

790 g

Doporučená cena
799 EUR
Gasherbrum Jacket
Gasherbrum Jacket

Výnimočne teplá expedičná páperka. Osvedčená pre tie najdlhšie polárne prechody a výstupy najťažšími cestami v najvyšších horách sveta.

Konštrukciu bundy tvoria 3D komory s teplými švami zateplené husím perím s plnivosťou 800+ cuin a pomerom prachového k zlomkovému periu 90/10. Pre ešte vyšší tepelný komfort má bunda na chrbte strečové švy EXL®, ktoré dokonale obopnú telo a nepustia preč ani gram tepla. Aby bola zaistená optimálna izolácia rôznych častí tela, sú jednotlivé komory plnené zvlášť, presne definovaným množstvom peria.

S touto bundou sa nemusíš obávať hmly, sneženia ani mrholenia. Perie je chránené vrstvou membránovej textílie WINDSTOPPER® 10D, ktorá je vysoko odolná voči vode. Na vnútornej strane bundy nájdeš vysoko odolný a zároveň ultraľahký materiál PlasmaTM, ktorý skvele dýcha a neprepúšťa perie. Vysoký loft peria má zásadný význam pre maximalizáciu jeho izolačných schopností a tým aj tepelného komfortu. Preto boli oba materiály vyvinuté s ohľadom na minimálnu hmotnosť a maximálnu priedušnosť.

Za zlých poveternostných podmienok je dobrá izolácia hlavy kľúčom k zachovaniu tepelného komfortu. S plne nastaviteľnou kapucňou Full Dome HC Hood je tento problém vyriešený. Ľahko ju nasadíš s helmou aj bez nej. Strečové švy EXL® na vnútornej strane zaisťujú, že dokonale kopíruje tvar hlavy a spolu s teplými švami zabraňujú akémukoľvek úniku tepla. Z vnútornej strany je poistená nepremokavou membránou WINDSTOPPER® 10D. Perie zostane v suchu aj keď ti do kapucne napadá sneh.

Celá oblasť hlavy je navrhnutá tak, aby si mal plnú mobilitu a komfort pohybu aj s helmou a kapucňou na hlave. Bunda má kvalitný dvojcestný zips značky YKK® s vonkajšou páperovou légou zabraňujúcou úniku tepla. Pokiaľ ho zapneš až hore, tvoja tvár je perfektne chránená vysokým golierom. Tu je myslené skutočne na každý detail. Sťahovacie gumičky kapucne sú všité v kanálikoch, aby ťa neobťažovali vo vetre.

Vlhkosť sa k periu nedostane ani cez spodný lem bundy alebo konce rukávov, ktoré sú aj z vnútornej strany chránené povrchovým materiálom WINDSTOPPER® 10D. Spodný lem je možné ešte stiahnuť pomocou dômyselných šnúrok, ktorých použitie je naozaj intuitívne. Bunda má dve zateplené vrecká na ruky, veľké vnútorné sieťované vrecko na fľašu s vodou a malé vrecko na zips na cennosti. Celú bundu ľahko zbalíš do textilného vrecka, ktoré je súčasťou balenia.

Parametre
Veľkosti: S, M, L, XL, XXL
Hmotnosť: 790 g (pánska L)
Hmotnosť peria: 360 g (pánska L)
Materiál: WINDSTOPPER® 10D
Odolnosť proti roztrhnutiu, poškodeniu: solídna
Membrána: áno
Nepremokavosť: nepremokavá
Druh peria : husie
Plnivosť peria : 800+
Pomer prachového peria : 90/10
Konštrukcie komôr: Box-wall Baffle Construction with EXL® on back
Kapucňa: áno
Kompatibilná s prilbou: áno
Druh zipsu: Dvojcestný YKK® zips s vonkajšou zateplenou légou
Bočné zateplené vrecká na ruky: 2
Vonkajšie náprsné vrecká: 0
Vnútorné náprsné vrecká: 1 veľké sieťované vrecko na zips, 1 sieťované vrecko na fľašu s vodou
Zbaliteľnosť: Do sáčku (je súčasťou balenia)

Naša aktuálna kolekcia páperových búnd v sebe odráža skúsenosti z viac ako šesťdesiatich rokov vývoja a expedícií na najvyššie hory alebo mrazivé póly našej planéty. Patentované technológie, výberové a eticky získavané perie, použitie membrán GORE-TEX® alebo prepracované strihy sú pre teba garanciou, že nech už si vyberieš akúkoľvek bundu, vždy získavaš prvotriednu kvalitu aj pozáručný servis.
Všetko o páperových bundách
Down 800

Vysoko kvalitné husie perie pochádza zo západného Ruska a má minimálny obsah prachového peria 90 %. Minimálna plnivosť 800 cuin. Spĺňa DOWN CODEXⓇ.

Down Codex®

Perie pochádza vždy z fariem s etickým prístupom k chovu hydiny a je iba vedľajším produktom chovov na mäso. Každá bunda má unikátny kód, podľa ktorého je možné dohľadať pôvod peria a jeho parametre.

Fair Wear

Spoločne s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) sa spoločnosť Mountain Equipment snaží dosiahnuť spravodlivé pracovné podmienky na celom svete.

GORE-TEX WINDSTOPPER®

Vetruodolná, vysoko priedušná a extrémne odolná ochrana pred dažďom a snehom od svetoznámeho výrobcu membrán GORE-TEX.


Nie je to tá pravá?

Vybrali sme pre teba ďalšie zaujímavé modely páperových búnd, ktoré sú svojím zameraním príbuzné.

Ľahšie bundy

K7 Men’s Jacket

Expedície
699 EUR

Kryos Men’s Jacket

Expedície Horolezectvo
649 EUR