Katam Men’s Jacket

Katam Men’s Jacket
Fast & Light
Vysoko priedušná a ľahká pánska membránová bunda, ideálna pre horský beh a ultralight prechody. Kombinuje neuveriteľne priedušnú a ľahkú vodeodolnú tkaninu s aerodynamickým strihom a prepracovanou kapucňou. Táto bunda je dostatočne pohodlná a ochranná na to, aby sa dala nosiť celý deň, ale keď sa počasie zlepší, zbalí sa na úplné minimum.

Celková hmotnosť

200 g

Membrána


Doporučená cena
199 EUR
Katam Men’s Jacket
Katam Men’s Jacket

Vysoko priedušná a ľahká pánska membránová bunda, ideálna pre horský beh a ultralight prechody. Kombinuje neuveriteľne priedušnú a ľahkú vodeodolnú tkaninu s aerodynamickým strihom a prepracovanou kapucňou. Táto bunda je dostatočne pohodlná a ochranná na to, aby sa dala nosiť celý deň, ale keď sa počasie zlepší, zbalí sa na úplné minimum.

Materiál

Bunda je ušitá z recyklovaného 2,5-vrstvého materiálu  DRILITE®, ktorý je spoľahlivo nepremokavý a odolný.

  • Pri bunde je kladený dôraz na ideálny pomer odolnosti a nízkej hmotnosti, preto je u nej použitý dostatočne odolný materiál s pevnosťou vlákien 50D.
  • Materiál je ošetrený vodeodpudivou DWR úpravou bez obsahu FC.

Strih

Bunda má premyslený strih Active Fit, ktorý je špeciálne navrhnutý pre aktívny pohyb. Rukávy sú predtvarované a oblasť ramien je ušitá z jedného kusu a doplnená malými vložkami pre dokonalý tvar a funkčnosť. Bunda ťa tak nebude obmedzovať pri pohybe. Skosené manžety rukávov so sťahovaním na suchý zips ľahko navlečieš aj cez rukavice. Spodný lem je možné stiahnuť pomocou gumových šnúrok.

Ochrana hlavy

Za nepriaznivých poveternostných podmienok je dobrá ochrana hlavy kľúčom k udržaniu komfortu. S anatomicky tvarovanou kapucňou Mountain Hood s elastickým lemom je tento problém vyriešený.

Funkčné detaily

Každý detail bundy je navrhnutý s dôrazom na ideálny pomer vysokej priedušnosti, funkčnosti a nízkej hmotnosti.

  • Bunda má nepremokavé hladké švy, na vonkajšej strane neuvidíš žiadne nite, čo zaisťuje, že sa švy nepredrú a tým pádom vydržia oveľa dlhšie, navyše to eliminuje nasávanie vlhkosti cez nite, a švy sú ešte podlepené nepremokavými páskami.
  • Vodeodolný centrálny zips YKK® WR s vnútornou légou zabraňuje prenikaniu vlhkosti.

Praktické prvky

Bunda je navrhnutá minimalisticky, aby mala len to najnevyhnutnejšie. Preto na nej nájdeš iba jediné náprsné vrecko s vodeodolným zipsom YKK® WR, ktoré je ľahko dostupné aj s bežeckou vestou na chrbte.

Parametre
Veľkosti: S-XXL
Hmotnosť: 200 g
Materiál: 2,5-vrstvový recyklovaný DRILITE® 50D
Počet vrstiev materiálu: 2,5
Sila vlákien materiálu: 50D
Odolnosť proti roztrhnutiu, poškodeniu: vysoká
Membrána: DRILITE®
Typ membrány: neporézna
FC free DWR: áno
Podlepené švy: áno
Storm construction: nie
Strih: Active Fit
Kapucňa: áno
Typ kapucne: Elasticated Mountain Hood
Kompatibilná s prilbou: nie
Dvjcestný centrálny zips: nie
Typ centrálneho zipsu: Celorozopínací YKK® WR
Vetranie v podpazuší: nie
Vonkajšie náprsné vrecká: 1 so zipsom YKK® WR
Predtvarované rukávy so sťahovaním na suchý zips: áno
Sťahovanie spodného lemu: áno
Snežný pás: nie

Naša aktuálna kolekcia nepremokavých búnd v sebe odráža skúsenosti z viac ako šesťdesiatich rokov vývoja a expedícií na najvyššie hory alebo mrazivé póly našej planéty. Patentované technológie, použitie prvotriednych membrán GORE-TEX a DRILITE® alebo prepracované strihy sú pre teba garanciou, že nech už si vyberieš akúkoľvek bundu, vždy získavaš prvotriednu kvalitu aj pozáručný servis.
Všetko o nepremokavých bundách
DRILITE®

Hydrofilná, monolitická polyuretánová membrána, ktorá je odolná voči vode aj vetru a je dobre priedušná. Prednosťou tejto membrány je nízka váha a dobrá zbaliteľnosť.

Fair Wear

Spoločne s nadáciou Fair Wear Foundation (FWF) sa spoločnosť Mountain Equipment snaží dosiahnuť spravodlivé pracovné podmienky na celom svete.

FC free

Produkt je označený ako “FC free” (bez FC), pokiaľ fluorokarbóny neboli použité pri výrobnom procese žiadnej z hlavných tkanín produktu. Komponenty, ako sú zipsy, doplnky alebo podšívky, sú vylúčené.

FC free DWR

Ekologická verzia vodeodpudivej úpravy DWR (durable water repellence), ktorá neobsahuje chemickú zlúčeninu fluorocarbon, ktorá je toxická a znečisťuje životné prostredie.

Recyklovaný obsah

Produkt definujeme ako "obsahujúci recyklovaný obsah", keď aspoň jedna z hlavných tkanín produktu obsahuje recyklovaný obsah. Všetky recyklované materiály musia byť certifikované podľa globálnych štandardov pre recykláciu (GRS).


Nie je to tá pravá?

Vybrali sme pre teba ďalšie zaujímavé modely nepremokavých búnd, ktoré sú svojim zameraním príbuzné.

Odolnejšie bundy

Firefox Men’s Jacket

Fast & Light
489 EUR